Melissa Cobb, Netflix’in çocuk ve aile içerikleri ekibinin başına getirildi!

Melissa Cobb, Netflix’in çocuk ve aile içerikleri ekibinin başına getirildi!
Melissa Cobb dünyanın lider internet eğlence servisi Netflix’in ekibine Çocuk ve Aile departmanına genel müdür yardımcısı olarak katıldı. Cobb, çocuk ve aile dizi ve film içeriklerinin yaratımında ve satın alınmasında önemli bir rol oynayacak ve Los Angeles’ta İçerik Genel Müdürü Ted Sarandos’a bağlı olarak çalışacak. 

Cobb yeni pozisyonunda dünyanın 190 ülkesindeki Netflix üyelerine çocuk ve aile içerikleri sunmakla görevli içerik takımına liderlik edecek; animasyon ve live-action dahil olmak üzere geniş bir yelpazede kaliteli dizilere ve özel programlamalara daha fazla yoğunlaşacak.

Sarandos açıklamasında, “Melissa, dünyanın her yerindeki çocukların ve ailelerin beğeneceği diziler ve filmler yaratmak ve projeleri yürütmek konusunda çok deneyimli. Üyelerimiz, nerede yaşıyor olursa olsunlar, çocuk ve aile içeriklerimizden büyük keyif alıyorlar. Bu alanda yeni ve heyecan verici atılımlar yapmak üzere Melissa’yı ekibimizde görmekten çok mutluyum,” dedi. 

Cobb düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Netflix’le yeni bir döneme başladığım için çok heyecanlıyım. Burada sağlanan yaratıcı özgürlüğü ve global seyirciyi düşünürsek, endüstrinin her alanından yetenekli ve yaratıcı kişilerin Netflix adına dünyanın en iyi çocuk ve aile içeriklerini yaratması için büyük bir fırsat olduğunu görebiliriz. Ekibimle birlikte tüm dünyanın ilgisini çekecek, birbirinden farklı, harika, güçlü ve zamansız aile içerikleri çıkartmayı; yaratıcılara ve yeteneklere destek olup daima en yüksek kaliteye ulaşmayı hedefliyorum.” 

Cobb Netflix’e katılmadan önce en son DreamWorks film şirketinin bir yan kolu olan Oriental DreamWorks’ün genel müdürlüğünü ve yaratıcı ekibin liderliğini yapıyordu. Şangay’da bulunan şirkette stüdyonun işletilmesi ve Amerika/Çin işbirliklerinin sağlanması ile birlikte tüm dünyanın ilgisini çekecek yüksek kaliteli bir animasyon kataloğu için geliştirilmekte olan ve prodüksiyona başlamış tüm projelerin yaratıcı süreçlerini, iş stratejilerini, proje stratejilerini yürütmekle görevliydi. Universal’ın dağıtımcılığını yapacağı ve 2019 yılında vizyona çıkacak Everest filminin stüdyo onayı almasını kendisi sağladı.

Oriental DreamWorks’e katılmadan önce de DreamWorks Animation şirketinde yapımcılık yapan Cobb, Oscar adayı Kung Fu Panda üçlemesi dahil pek çok başarılı animasyon filmin yapımında görev aldı. 20th Century Fox'un animasyon departmanında çalıştığı dönemde Titan A.E. ve Drew Barrymore’un hit filmi Ever After’da görev aldı. Disney’de ise live-action filmler bulmak ve geliştirmekle görevliydi. Bunların arasında Blank Check, Steven Sommers’ın yazdığı The Jungle Book ve Chevy Chase’in başrolünü üstlendiği Man of the House filmlerini sayabiliriz. Cobb, Stanford Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra UCLA Anderson Graduate School’da MBA yaptı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER