Octavia Spencer ve LeBron James yeni bir dizi için bir araya geliyor

Octavia Spencer ve LeBron James yeni bir dizi için bir araya geliyor

Ünlü basketbolcu LeBron James'in yapım şirketi SpringHill Entertainment, ilk drama projesi için harekete geçmiş durumda, bunun için de Oscar ödüllü aktris Octavia Spencer ile iş birliği içinde.

Mini dizi olması planlanan proje, girişimci ve sosyal aktivist Madam C.J. Walker'ın hayatına dayanacak, Spencer ise dizi ekrana geldiği takdirde Walker'ı canlandıracak. Variety'nin haberine göre henüz bir yayıncı belli olmasa da projeyle Netflix ilgileniyor. Yeni dizinin pilot bölümünü Nicole Asher yazacak ve Kasi Lemmons yapımcılık ile yönetmenlik yapacak.

Ayrıca drama dizisi Walker'ın büyük büyük torunu A’Lelia Bundles'ın kitabı "On Her Own Ground" kitabına dayanacak; yazar da danışman olarak projede hizmet verecek. Projenin yapımcılığını Zero Gravity ile Warner Bros. şirketleri üstleniyorlar. Zero Gravity son olarak Netflix'te ikinci sezonuyla ekrana gelen Ozark dizisini hazırlamıştı.

Bir kölenin kızı olan Walker, yedi yaşında yetim kalmıştır. 14'ünde evlenmiş, 20'sinde de dul kalmıştır. Siyah kadınlar için devrimsel bir saç bakımı formülü bulana kadar da çamaşırcı olarak hayatını devam ettirmiştir. 1919'da Walker öldüğünde kendisine sıfırdan bir güzellik imparatorluğu kurmuştu ve oldukça zengin bir kadın haline gelmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER