Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un kadrosu genişliyor

Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un kadrosu genişliyor
Nisan ayında onay aldığını duyurduğumuz yeni Netflix dizisi The Haunting of Hill House'un kadrosu genişlemeye devam ediyor. Karoya son olarak Henry Thomas, Elizabeth Reaser ve Kate Siegel dahil oldular.

Shirley Jackson tarafından yazılan ve 1959'da piyasaya çıkan The Haunting of Hill House romanından uyarlama dizide yer alacak ilk iki isim Carla Gugino ve Michel Huisman olmuştu. Sezonu 10 bölüm sürecek olan diziyi Mike Flanagan (Ouija: Origin of Evil, Oculus, Hush) yazacak, yönetecek ve yapımcılığını Steven Spielberg’ın şirketi Amblin TV ve Paramount TV ile birlikte üstlenecek.

Stephen King başta olmak üzere pek çok yazarı etkileyen roman, etkileyici bir perili ev hikayesi ve dört kişinin yaşadığı 80 yıllık evde geçiyor. Huisman da dört kişinin yaşadığı 80 yıllık evde kalanlardan Crane kardeşlerin en büyüğü Steven Crane'i oynayacak. Ancak diğer oyuncuların karakterleri detaylandırılmadı.

Ülkemizde Tepedeki Ev ismiyle Siren Yayınları'nın bastığı kitabın 1999 yapımı Catherine Zeta-Jones, Liam Neeson ve Owen Wilson’lı kadrosuyla The Haunting isimli bir uyarlaması bulunuyor. Ayrıca aynı isimli 1963'te vizyona giren bir film uyarlaması daha var.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER