HBO ve BBC One'ın yeni dizisi Gentleman Jack‘in kadın başrolü belli oldu

HBO ve BBC One'ın yeni dizisi Gentleman Jack‘in kadın başrolü belli oldu
HBO ve BBC One'ın yeni bir dizi için ortak olduğu haberini geçtiğimiz mart ayında vermiştik. Eski adı Shibden Hall olan Gentleman Jack'in kadın başrolü belli oldu. Doctor Foster ve Scott & Bailey dizileriyle bilinen Suranne Jones dönem dizisinin başrolünde yer alacak.

Sezonu sekiz bölüm sürecek olan diziyi Sally Wainwright yazacak ve 1832'de, dönemin İngiltere'sinde geçecek. Ayrıca hikaye ülkenin tanınmış mülklerinden Shibden Hall'u ve onun sahibi Anne Lister'ı merkezine oturtuyor. Wainwright dizinin yönetmenliğini yapacak ve yapımcılarından birisi olcak.

Yıllarca seyahat ettikten sonra evine dönen Anne, Halifax'taki evinin ve kendisinin geleceğini korumak zorundadır. Bunun için de iyi bir evlilik yapması gerekir. Ama onun bir erkekle evlenmek gibi bir niyeti yoktur; o yüzden bir kadınla evlenmeyi planlar. 1840 yılında vefat eden Anne Lister tarihin 'ilk modern lezbiyeni' olarak da biliniyor ve tuttuğu günlüklerinde ilişkileri ve maddiyat konusundaki düşünceleri hakkında pek çok özel detayı yazmışlığı bulunuyor. Dizinin çekimleri gelecek yıl Yorkshire'da başlayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER