Sinema tarihinin başyapıtlarından Baba filmi, TRT 1’de ekrana gelecek!

Sinema tarihinin başyapıtlarından Baba filmi, TRT 1’de ekrana gelecek!
Senaryosu Mario Puzo'nun kaleminden çıkan, yönetmenliği Francis Ford Coppola tarafından yapılan baba 1 filmi, 24 Temmuz Pazartesi akşamı 21.45’te TRT1 ekranında.

Marlon Brando, Diane Keaton, Al Pacino ve Alex Rocco'nun başrolleri paylaştığı baba 1’in konusu; Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de.

Film ayrıca En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Marlon Brando) ve En İyi Uyarlama Senaryo (Francis Ford Coppola, Mario Puzo) dallarında Oscar kazanmıştır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER