Köpekbalığı Haftası Michael Phelps ile 24 Temmuz'da Discovery Channel'da başlıyor

Köpekbalığı Haftası Michael Phelps ile 24 Temmuz'da Discovery Channel'da başlıyor

Bu yıl tarihte ilk kez KÖPEKBALIĞI HAFTASI tüm dünyada aynı hafta başlıyor

Tüm dünyada televizyonların en uzun soluklu ve her yaz merakla beklenen TV etkinliği KÖPEKBALIĞI HAFTASI 24-30 Temmuz tarihleri arasında her gün 22:45’te Discovery Channel’da yayınlanacak. Açılış ve kapanış programlarının Michael Phelps ile yapılacağı KÖPEKBALIĞI HAFTASI bu sene hiç olmadığı kadar heyecanlı olacak.

Tüm zamanların en başarılı Olimpiyat sporcusu Michael Phelps, kariyerinin en ilginç yarışıyla karşımıza çıkarken köpekbalıklarıyla ilgili her şeyi öğrenmek için Bimini laboratuvarına gidiyor.

Bu sene 29'uncu yıldönümünü kutlayan KÖPEKBALIĞI HAFTASI, dünyanın en özgün köpekbalığı türlerinin bazılarına ilgi çekici bir bakış açısı kazandırmak için yenilikçi araştırma teknolojileriyle, çığır açacak köpekbalığı hikayelerini bizlere sunacak.

Discovery ve TV+’tan Köpekbalığı Haftası’na özel işbirliği

Discovery ve TV+ KÖPEKBALIĞI HAFTASI’na özel yepyeni bir işbirliğine adım atıyor. Bu işbirliği kapsamında bu haftaya ait çok özel ve başka hiçbir yerde olmayan görüntüler TV+’ta yayınlanacak. Şeytan Köpekbalıkları, Köpekbalığı Girdabı, Köpekbalığı Adası'na Dönüş, Köpekbalıkları ve Şehir: Los Angeles, Köpekbalıkları ve Şehir: New York, Kayıp Kafes, Köpekbalığı Sürgünü, Köpekbalığı Fırtınası, Testerebalığının Yuvası gibi merakla beklenen programlar TV+’tan izlenebilecek. Bunun yanı sıra Köpekbalığı Haftası’na ait 2016 ve 2017’den çok özel videolar da dijital olarak sadece bu platformda yayınlanacak.

Tarihinde ilk kez tüm dünyada aynı hafta yayınlanacak KÖPEKBALIĞI HAFTASI Discovery Channel ekranlarında 220'den fazla ülkede ve bölgede gösterilecek.

KÖPEKBALIĞI HAFTASI’nda yayınlanacak bazı çarpıcı programlar ise şöyle;

MICHAEL PHELPS İLE KÖPEKBALIĞI OKULU– 24 Temmuz Pazartesi 22:45

Michael Phelps, köpekbalığıyla ilgili her şeyi öğrenmek için Bimini laboratuvarında Doc Gruber ve Tristan Guttridge ile buluşuyor. Köpekbalıkları ile ilgili efsaneleri ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırarak Phelps'e çekiç başlı köpekbalığıyla burun burunayken nasıl sakin kalınacağını ve onlarla nasıl güvenli bir şekilde dalınacağını öğretiyorlar. Ayrıca Michael Phelps'i büyük beyaz köpekbalığının inanılmaz gücüyle yakından ve kişisel olarak tanıştırıyorlar. (Yapımcı: Peacock Productions)

KÖPEKBALIĞI TİMSAHA KARŞI – 25 Temmuz Salı 22:45

Dr. Mark Meekan ve çevreci Paul de Gerder bir keşif gezisine çıkıyor ve Avustralya’nın kuzey bölgesinde bulunan ve Cobourg Peninsula diye bilinen uzak bir yaban bölgesine gidiyor. Meekan, Vulcan'ın Global FinPrint projesinin bir parçası olarak köpekbalıklarını ve türleri saymak için orada, Paul de Gelder ise bu yolculuğa çıktı çünkü köpekbalıklarının ve timsahların deniz kaplumbağaları için dövüştüklerini duydu. 3 metrelik timsahlar köpekbalıklarının olduğu sulara girerse ne olur? Bunun cevabını arayacaklar! (Yapımcı: Big Wave)

BEYAZ SERİ KATİLİN SIRRI – 28 Temmuz Cuma 22:45

Her iki yılda bir Ekim ayında - 2008, 2010, 2012 ve 2014 yıllarında - orta Kaliforniya sahilinde tenha bir plaj, büyük beyaz köpekbalığı saldırılarıyla sahnededir. Tekrar tekrar gelen aynı köpekbalığı mı? Saldırılar Ekim 2016‘da da devam edecek mi? Michael Domeier, Surf Beach saldırılarının trajik bir tesadüfen daha fazlası olabileceğine inanıyor. Köpekbalığı uzmanları Ralph Collier ve Cal Lutheran'ın yardımıyla, uydu etiketlerini ve DNA teknolojisini kullanarak, katili ortaya çıkarmak istiyorlar. (Yapımcı: Shark Entertainment)

TUHAF KÖPEKBALIKLARI: GARİP YÜZGEÇLİLER – 29 Temmuz Cumartesi 22:45

Tuhaf Köpekbalıkları dünyanın en değişik köpekbalıklarından bazılarını arayarak ekranlara geri dönüyor. Dr. Craig O’ Connell, Testere Köpekbalıklarını aramak için Bass Boğazı’na giderken, Victoria Elena Vasquez ve Dr. David Ebert, Goblin Köpekbalığını bulmak için Tokyo’nun koylarında derin sulara dalıyorlar. İki grup da Testere Köpekbalığı ve Goblin Köpekbalığıyla birlikte ilginç köpekbalığı türleri olan Hayalet Köpekbalığı, Fırfırlı Köpekbalığı ve Cüce Kedibalığını da buluyor. (Yapımcı: Discovery Studios)

PHELPS KÖPEKBALIĞINA KARŞI – 30 Temmuz Pazar 22:45

Köpekbalıkları gezegenin en hızlı ve en etkili yırtıcı hayvanları. Michael Phelps ise sudaki en büyük şampiyonu. 39 Dünya rekoru kırmış, 23 Olimpiyat Altın Madalyası kazanmış. Geriye sadece tek bir rakibi kaldı. Phelps daha önce kimsenin gerçekleştirmeye cesaret edemediği bir karşılaşmayı gözler önüne seriyor. Dünyanın en donanımlı sporcusu, okyanusun en etkili yırtıcısına karşı: Phelps Köpekbalığına Karşı! (Yapımcı: Peacock Productions)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER