Üye sayısı 100 milyonu geçen Netflix, ikinci çeyrek beklentilerini de aştı

Üye sayısı 100 milyonu geçen Netflix, ikinci çeyrek beklentilerini de aştı
Dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflix, ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı.

Yılın ilk çeyreğinde 98.75 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyuran platformun ikinci çeyreğin ortalarına gelirken 100 milyon sınırını geçtiği haberi gelmişti. Çeyreğin bitmesiyle birlikte toplamda 5.21 milyon yeni abone kazandı ve toplamda 103.95 milyon aboneye ulaştı. Ayrıca dünyaya açılan ve ülkemizdeki ilk dizisinin hazırlıklarına devam eden Netflix'in yeni abonelerinin 4.14 milyonu Amerika dışından geldi. Geri kalan 1.07 milyonluk artış ise Amerika'dan üye olanlara ait.

İkinci çeyrekle birlikte Amerika'da 50 milyon sınırını da geçen şirketin ülkedeki üye sayısı 51.92 milyona gelirken, uluslararası üye sayı da 52.03 milyon seviyesine ulaştı. Ancak bir önceki çeyrekte 2.64 milyar dolar gelir ve 178 milyon dolar kâr elde edenn Netflix'in yılın ikinci çeyreğindeki geliri artsa da kârında düşüş meydana geldi ve 2.79 milyar dolar gelire karşılık sadece 66 milyar dolar kârı oldu.

Netflix, ikinci çeyrek rakamlarıyla birlikte üçüncü çeyrek tahminlerini de duyurdu. Buna göre şirket toplam üye sayısının 108.35 milyon aboneye çıkmasını hedefliyor. Toplam gelir hedefi 2.97 milyar dolarken kâr hedefi 143 milyon dolar.

Platformun ikinci çeyrekteki başarısında 13 Reasons Why, House of Cards ve Orange is the New Black gibi popüler pek çok popüler dizisinin yayına girmesinin etkili olduğu düşünülüyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER