“Bir Hilal Uğruna-15 Temmuz Özel Bölümü” TRT1’de ekrana gelecek!

“Bir Hilal Uğruna-15 Temmuz Özel Bölümü” TRT1’de ekrana gelecek!
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bu acı olayı ve Milletimizin sergilediği büyük kahramanlığı anlatan “Bir Hilal Uğruna-15 Temmuz Özel Bölümü” 13 Temmuz 2017 Perşembe (bu gece) saat 22.30’da “Millet’in Televizyonu” TRT1’de.
 
Şehit Yakınlarının Şahitlikleriyle 15 Temmuz:
 
“Bir Hilal Uğruna” belgeseli şimdiye kadar 99 bölümü ile ekranlara gelmiş ve büyük bir ilgiyle izlenmişti. Belgeselin 100. ve son bölümü bu akşam izleyiciyle buluşuyor. “Bir Hilal Uğruna -15 Temmuz Özel Bölümü”nde,15 Temmuz'daki hain darbe girişimine karşı Milletin gösterdiği kahramanlık anlatılıyor…
 
15 Temmuz’da Şehadete Yürüyen Milyonların Hikayesi:
Belgeselin bu özel bölümünde, 15 Temmuz gecesi, gözünü kırpmadan şehadete yürüyenlerin ve yaralarını şeref madalyası olarak taşıyan Gazilerinin yazdıkları destan, yakınları tarafından aktarılıyor.
O geceyi yaşayan şehit yakınlarının anlatımıyla; “Allah’ın ‘ayan’ ettiği her şeyi 15 Temmuz’da inançla ‘beyan’ ederek sokağa çıkan Şehitlerimiz, Milletimiz için canlarını vererek, ölümsüzleştiler.
 
15 Temmuz’da, devletin yaşatılmasını kendi yaşamlarına tercih edecek emsalsiz bir fedakarlığı sergileyenlerin, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile 7’den 70’e milli iradeye sahip çıkmak ve vatan için varını-yoğunu ortaya koyan milyonların hikayesi tüm gerçekliğiyle anlatılıyor.

 “Bir Hilal Uğruna-15 Temmuz Özel Bölümü” belgeseli: 13 Temmuz 2017 Perşembe (bu akşam) saat 22.30’da “Millet’in Televizyonu” TRT1’de.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER