STARZ Play'in aldığı yatırım 125 milyon dolara ulaştı

STARZ Play'in aldığı yatırım 125 milyon dolara ulaştı
Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen online yayın platformu Starz Play, bugün servisin açılışından beri aldığı yatırımın 125 milyon dolara ulaştığını duyurdu.

Bu rakama 2017'yle birlikte Starz, State Street Global Advisors, SEQ Capital Partners ve Delta Partners gibi önemli yatırımcılarından aldığı yatırımlar da dahil. Servisin yeni yatırımları STARZ Play'in müşteri deneyimini, portföyünü ve bölgenin lider dijital video platformu pozisyonunu güçlendirmek için kullanacak. STARZ Play 2015'teki açılışından beri 700,000'den fazla kullanıcıya ulaşmış durumda.

Mayıs 2017'de STARZ Play, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgesinde toplamda 95 milyon izleme oturumuna ulaştığını duyurmuştu. Böylece SimilarWeb'in verilerine göre Suudi Arabistan'da en çok ziyaret edilen 11. sitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin de 25. sitesi oldu. Mayıs 2017 itibarıyla Starz Play'in uygulaması 1.6 milyondan fazla cihaza yüklendi.

Hollywood filmleri, belgeseller, çocuk programları ve Amerika'yla aynı gün içerikler dahil olmak üzere 6500 saatten fazla yayın imkanı sunan servis, Arap bölgesine ait yapımlarda da 1200 saatlik hizmet sunuyor. Servis kısa süre önce 30 günlüğüne depolama imkanı sağlayan indirme ve offline izleme özelliğini de devreye soktu. STARZ Play'de yer alan diziler arasında Power, Taboo, Vikings, Ash Vs. Evil Dead, Billions, The Flash, The Walking Dead, Mr. Robot ve Friends gibi pek çok yapım yer alıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER