Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence dizisinin kadrosu açıklandı

Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence dizisinin kadrosu açıklandı
Agatha Christie'nin 1958'de yayınlanan kitabı Şahidin Gözleri'nden (Ordeal by Innocence) BBC'de yayınlanmak üzere hazırlanan dizinin kadrosu açıklandı

BBC ile Agatha Christie Productions arasında yapılan yedi dizilik anlaşmanın ilk ürünü olarak yayınlanacak dizinin çekimleri bu ay İskoçya'da başlayacak. Kadrosunda ise Bill Nighy, Catherine Keener, Matthew Goode, Ed Westwick, Luke Treadaway, Eleanor Tomlinson, Anthony Boyle, Morven Christie, Crystal Clarke, Ella Purnell ve Alice Eve gibi isimler yer alıyor.

Şahidin Gözleri Agatha’nın ünlü kahramanları Marple veya Poirot’ya ait olmayan bağımsız bir polisiye roman.

Londra’nın zengin ailelerinden Argyle’lerin malikânesi korkunç bir cinayetle sarsılır ve öldürülen Bayan Argyle'ın katil zanlısı olarak oğlu Jacko Argyle hapse atılır. Sonrasında da bu genç adam cezaevinde zatürreeden ölür. Ancak iki yıl sonra Doktor Arthur Calgary adında biri ortaya çıkıp cinayetle ilgili yeni bilgiler ortaya atıp Jacko'nun suçsuz olduğunu iddia edince eski yaralar açılır ve ortalık karışmaya başlar.

Üç bölüm sürecek mini diziyi, kanal için yazarın eserlerinden uyarlama And Then There Were None ve Witness For The Prosecution'ı da hazırlayan Sara Phelps yazdı. Sandra Goldbacher (Victoria) ise yönetmenliğini üstleniyor.

Ordeal By Innocence, daha önce 1984 yılında film olarak vizyona gelmiş; Marple hikayesi olmamasına rağmen Agatha Christie's Marple dizisinin üçüncü sezon ikinci bölümü için uyarlanmıştı. Christie'nin romanlarından Doğu Ekspresindee Cinayet'ten uyarlanan Murder On The Orient Express ise 10 Kasım'da vizyonda olacak.

BBC dizinin kadrosunu resmi Twitter hesabından paylaştığı bir videoyla duyurdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER