Suzan Aksoy, NTV Radyo'da yayın yapan 20 Dakika programına konuk oldu!

Suzan Aksoy, NTV Radyo'da yayın yapan 20 Dakika programına konuk oldu!
Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Suzan Aksoy’u konuk etti. Aksoy, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve projelerinden bahsetti.
 
“Sete ayak bastığım an ‘Marika’ oluyorum!”
40 yılı aşkın sanat yaşamında pek çok dizi, sinema ve tiyatro oyununda izleme fırsatı bulduğumuz ünlü oyuncu, “Şevkat Yerimdar” adlı yeni dizisini anlatarak sohbete başladı. Dizide “Marika” rolünü canlandıran Aksoy, “Oynadığım rolleri içselleştiriyorum. Sete ayak bastığım an ‘Suzan’ olmaktan çıkıyorum ve adeta bir ‘Marika’ oluyorum” dedi.
 
“Genç oyuncuların motivasyonunu yükseltecek şeyler yapmak çok önemli!”
Dizinin oyuncu kadrosunun çoğunlukla genç oyunculardan oluştuğunu söyleyen Aksoy, “Gençlerle çalışmak çok keyifli. Bazen öyle bir şey yapıyorlar ki ‘Bunu nasıl akıl etti?’ diye düşünüyorum. Genç oyuncularla yetişkin bir oyuncu olduğunuzu hissettirmeden çalışmak ve onların motivasyonunu yükseltecek şeyler yapmak çok önemli” dedi.
 
“Oyunculuk duygu ve yürek işi’”
Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli’yi çok beğendiğini söyleyen Aksoy, “Bu çocuklar belki konservatuar mezunu değiller. Ama kendinilerini çok güzel geliştirmişler. Oyunculuk duygu ve yürek işi. Yüreğinle zekanı birleştirdiğin zaman olağanüstü güzel bir şey çıkıyor. Umarım genç oyuncularımız daha da çoğalır ve oyunculuk mesleğine katkı sağlarlar” dedi.
 
“Çağan Irmak sanki başka bir dünyanın insanı”
22. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde Çağan Irmak’ın “Benim Adım Feridun” filmindeki performansıyla yardımcı rolde “Yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülünü alan Aksoy, Çağan Irmak’ın Türkiye’de az bulunan yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Oyuncu, “Çağan Irmak sanki başka bir dünyanın insanı, başka bir galaksiden gelmiş gibi. Bir oyuncunun aklından geçeni hisseden ender yönetmenlerden biri. Onun çok derin bir insan olduğunu düşünüyorum” dedi.  
 
“Gönlüm biraz daha dramatik oyunlardan yana”
Çoğunlukla komedi rollerinde izleyici karşısına çıkan Aksoy, “Komedinin içinde hem dram var, hem de hayatın içindeki paradokslar var. Ama gönlüm biraz daha dramatik oyunlardan yana” diyerek itirafta bulundu.
 
Ünlü oyuncu, “Agatha Christie’nin romanlarını çok okurum. Onun romanlarında tatlı, sempatik bir teyze vardır. Cinayetleri o işler, ama kimse onu anlamaz. Öyle bir rol oynamak çok isterdim” dedi.
 
Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER