Jennifer Connelly, Snowpiercer filminin dizi uyarlamasının başrolü oldu

Jennifer Connelly, Snowpiercer filminin dizi uyarlamasının başrolü oldu
Ünlü oyuncu Jennifer Connelly, Snowpiercer filminden uyarlanan ve TNT kanalında yayınlanması için hazırlanan dizinin başrolü oldu.

2013 yapımı filmin televizyon uyarlaması için hazırlıklara başlandığı haberlerini kasım ayında vermiştik. Erkek başrolün Daveed Diggs olduğu ise geçtiğimiz ay açıklanmıştı. İlk bölümünü Doctor Strange'in yönetmeni Scott Derrickson yöneteceği dizinin senaryosu ve yürütücülüğü ise Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisiyle tanınan Josh Friedman'e ait.

Kadrosunda Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi oyuncuların bulunduğu film, kıyamet sonrası temalı bir yapım olarak vizyona gelmişti. Gelecek bir zamanda başarısızlığa uğrayan bir deney yapılıyor ve yaşanan felaketin ardından dünyadaki iklim bozuluyor. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olurken, yaşanmaya devam eden sınıfsal farklılıklar da yeni hayatta insanlığın en büyük sorununu oluşturuyor.

Connelly de Melanie Cavill isimli trenin günlük duyurularını yapmaktan sorumlu olan birinci sınıf yolculardan Melanie Cavill'i oynayacak. Diğer VIP yolcuların aksine o, alt sınıftakilere karşı daha iyi davranan birisi. Oyuncu 2002 yılında A Beautiful Mind filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanmıştı. Aktris son olarak 2000-2001 arasında The $treet isimli dizide yer almıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER