Dayan Yüreğim ekibi Endemol Shine Türkiye'yi alkışlayarak protesto etti

Dayan Yüreğim ekibi Endemol Shine Türkiye'yi alkışlayarak protesto etti
Yaklaşık bir yıldır, Endemol Shine Group'un Türkiye'deki bacağı olan Endemol Shine Türkiye hakkında olumsuz gelişmelerin yaşandığı sektör kulislerinde konuşuluyordu. Daha önce Paramparça setinde teknik ekip ödemelerdeki düzensizlik sebebiyle açıklamalar yapmış, sendika bu konuda devreye girince uzlaşma sağlanmıştı. Ancak şirkettin, halen Paramparça, Kördüğüm, Dayan Yüreğim ve Evlat Kokusu'nun oyuncu kadrosu ve reji ekiplerine düzenli ödeme yapmaya başlamadığı da konuşuluyordu.Dün, Fox Türkiye'de 13 bölüm yayınlanan Dayan Yüreğim'in ekibi sorunu çözmek için muhatap bulamadıklarını ve bugün topluca şirket merkezine gideceklerini duyurmuşlardı. Nihayet bu eylem gerçekleşti ve Ece Uslu, Ege Aydan, Berk Atan'ın da içinde bulunduğu kalabalık bir grup Endemol Shine Türkiye ofisine gittiler. Şirketin kapısı kilitli, pancurları kapalıydı. Basın açıklaması yapan grup alkışlarla protesto etmeye başladılar.Duyumlarımıza göre olay sosyal medyaya da yansıyınca, merkez ofisten Marina Williams imzalı bir açıklama elektronik posta ile gönderildi. Bu açıklamadan sonra ekip ofisin önünden ayrıldı. Bu alkışlı protesto gösterisinden bir süre sonra da Endemol Shine Group tarafından basın açıklaması yayınlandı.

İşte o açıklama:

Bir süredir Endemol Shine Group tarafından Endemol Shine Türkiye hakkında durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Bu süreçte Endemol Shine Türkiye COO’su Hakan Eren ve Genel Müdürü Gökhan Tatarer ile yollar ayrılmıştır. 

Her sektörde olabileceği gibi, değerlendirme sürecinde olan bir şirkette tüm işlemlerin ‘bir süreliğine’ askıya alınmış olması normal bir prosedürdür. 

Endemol Shine Türkiye iş ortaklarının taleplerini karşılayabilmek için mümkün olan her türlü gayreti sarf etmektedir.  

Saygılarımızla 

Endemol Shine TürkiyeBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER