Bafta ödüllü Yeryüzü 2 belgeseli NTV Belgesel Kuşağı'nda başlıyor!

Bafta ödüllü Yeryüzü 2 belgeseli NTV Belgesel Kuşağı'nda başlıyor!
Yeryüzü 2, Bafta TV Ödülleri’nde bu yıl “Gerçekçilik Kategorisi”nde Uzmanların Seçimi Ödülü’nü alarak büyük bir başarıya imza attı.
 
Yeryüzü, ikinci sezonuyla dünyayı hayvanların gözünden deneyimlememizi sağlıyor. Ormanlarda, çöllerde, dağlarda, adalarda, çayırlarda ve şehirlerde geçen bu belgesel, dünyanın en önemli yerleşim yerlerindeki hayvanların nasıl hayatta kaldığını gözler önüne seriyor. Muhteşem vahşi yaşamdan, heyecanlı yakınlaşmalara kadar merak edilen her şey Yeryüzü 2’de ekrana geliyor.
 
1. Bölüm: Adalar

Gözden uzak adalar; gezegenin en tuhaf ve nadir canlılarına ev sahipliği yapıyor. Nadir görülen üç dişli pigme, Karayipler’de huzurun keyfini sürüyor. Yuvasındaki albatros, avcılardan uzak hayatın keyfini çıkarıyor. Ancak ada hayatının bir bedeli de bulunuyor. Galapagos Adaları’nda yaşayan genç deniz iguanası, tehlikeli ve yarışçı yılanların kumdan çıkarak yaptığı saldırılardan kaçmak zorunda kalıyor. Subantarktik Zavodovski adasında ise hayat gittikçe zorlaşıyor. Her gün bir buçuk milyon penguen, azgın dalgaların vurduğu kayalıklardan denize girip çıkarken hırpalanma tehlikesi yaşıyor.
 
 
Yeryüzü 2, Adalar isimli birinci bölümüyle 11 Haziran Pazar saat 22.00’de NTV Belgesel Kuşağı’nda.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER