Fargo: Yeni sezondan haberler var!

Fargo: Yeni sezondan haberler var!
Entertainment Weekly'nin, az önce "Özel" uyarısıyla yayına aldığı habere göre Fargo ikinci sezon için zamanda yolculuk yapıp 1979'a gidiyor. Dizinin yeni sezon senaryosundan da bir sayfa yayınlayan EW'deki haber tam olarak şöyle:

Coen Kardeşlerin filminden esinlenen ve karlarla örtülü bir kırsalda geçen bu suç dramasında yeni sezonda bizleri neler bekliyor? Hikâye Luverne, Minnesota'da geçiyor ve Peggy ve Ed Blomquist (Kirsten Durst ve Jesse Piemons) adında kendi hallerinde, evli bir çiftin kendilerini yerel bir çete ile büyük bir mafya arasındaki savaşın ortasında bulmalarını konu alıyor. (İlk sezondaki bir karakter 1979 vakasını üstü kapalı bir şekilde, ceset yığınları ile birlikte şöyle yorumluyordu: "vahşet, açık ve net.")

"Bu sezon hikâye anlatımının kapsamı çok daha büyük. Daha destansı bir hissiyatı var," diyor dizinin yapımcısı Noah Hawley. Ayrıca dizinin önceki yılları konu almasının ve daha da fazla kırsala yer verilmesinin diziye neredeyse bir Western filmi havası kattığını belirtiyor. Hawley'in "Boogie Nights'taki gibi bir 70'ler olmayacak," sözleri izleyenlerin içini rahatlatıyor.

Aşağıdaki senaryo sayfası, ikinci sezonun ilk bölümünün ortalarına doğru gerçekleşen bir sahneden alıntı ve Peggy, Ed ve gizemli bir kan lekesini içeriyor.

Kaynak: ew.com
Çeviri: Armağan Amcalar

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER