Dev mağaraların sırrı National Geographic'te!

Dev mağaraların sırrı National Geographic'te!

Çin'deki gizemli ve dev mağaraların nasıl ve neden meydana geldiği sorularına cevap arayan "Gizemli Mağaralar" 3 Haziran Cumartesi günü 19.00'da National Geographic ekranlarında.

Dünyaca ünlü mağara jeoloğu Profesör Darryl Granger, Çin'de küçük bir araziyi ele geçiren dev mağaraların gizemini çözmek için yola çıkıyor. Çin'de "Cennet Uçurumu" anlamına gelen "Tiankeng" adıyla anılan bu coğrafi oluşumların sayısı ancak 100'e ulaşıyor ve hemen hemen hepsi aynı bölgede yer alıyor. Devasa büyüklüklere ve derinliklere ulaşan, hatta içinde keşfedilmemiş yer altı ormanları barındıran bu mağaraları bu kadar gizemli yapan ise henüz bir kaç yıl öncesine kadar haklarında hiçbir şey duymamış olmamız.

Profesör Darryl Granger daha önce hiç incelenmemiş mağaraları keşfetmek, bu mağaraların nasıl ve neden bu vahşi bölgede meydana geldiklerini öğrenmek için araştırma ekibiyle birlikte büyüleyici bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuğu tüm detaylarıyla belgeleyen Gizemli Mağaralar 3 Haziran Cumartesi 19.00'da Natitonal Geographic ekranlarına geliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER