House of Cards, nefes kesecek bir sezona başlıyor!

House of Cards, nefes kesecek bir sezona başlıyor!
Emmy ve Altın Küre ödüllü politik drama House of Cards heyecanla beklenen beşinci sezonuyla geri dönüyor. Beyaz Saray’da gerilim yükselrken, Frank Underwood (Kevin Spacey) ve Claire Underwood (Robin Wright) politik kariyerlerini ilerletmeye ve ilişkilerini, özellikle de kendi aralarındakini, yeniden tanımlamaya devam ediyor.

House of Cards’ın ın beşinci sezonu Underwood’ların güçlü Cumhuriyetçi Will Conway’e (Joel Kinnaman) karşı girdikleri başkanlık yarışında kaldığı yerden devam ediyor. Seyirciler adayların ateşli seçim kampanyalarının nasıl ilerleyeceğini ve sonucunda işbirliklerinin nasıl paramparça olacağını izleyecek.

Belki de en büyük soru, Frank ve Claire ortaklığının bu paramparça olan ilişkiler arasında yer alıp almayacağı.

Beyaz Saray’da Underwood’a sadık Genel Sekreter’I Doug Stamper (Michael Kelly), Dışişleri Bakanı Catherine Durant (Jayne Atkinson), basın sözcüsü Seth Grayson (Derek Cecil), danışmanı LeAnn Harvey (Neve Campbell) ve konuşma yazarı Tom Yates (Paul Sparks) eşlik ediyor.

Ancak bu sezon olayların bir çoğu gittikçe öfkesi artan seçmenlerden araştırmacı gazetecilere, “derin devlet”ten politik casusla, Beyaz Saray’ın dışındakilerin etrafında gelişiyor. Underwood’lar dördüncü sezonda halka ICO ile savaşa hazırlanmalarını söylediğinden dolayı yeni müttefikler ve düşmanlar ortaya çıkıyor.

Bu sezon Mark Usher (Campbell Scott) ve Jane Davis (Patricia Clarkson), sahne ışıklarından uzak duran, gizli amaçlara sahip iki güçlü figür olarak karşımıza çıkıyor. 

Washington Herald’da ise Tom Hammerschmidt (Boris McGiver) ve genç gazeteci Sean Jeffries (Korey Jackson) etkisi hala devam eden iki olayı araştırıyor,  Zoe Barnes’ın ölümünün ve Rachel Posner’ın ortadan kaybolmasının ardındaki sis perdesini aralamaya çalışıyor.

Dizi beşinci sezonda sadece Frank Underwood’un değil, tüm karakterlerin vahşi güç oyunlarına, yeni işbirliklerine, nefes kesici ihanetlere ve her zamanki gibi ne pahasına olursa olsun kazanmaya çalışan insanlara sahne oluyor.

Kevin Spacey, Robin Wright gibi güçlü isimlerle her sezonu olay yaratan House of Cards’ta yeni sezon, 31 Mayıs’tan (Bu gün) itibaren ABD’den hemen sonra, haftaiçi her gün 22.00’de beIN SERIES DRAMA kanalında başlıyor.

Ayrıca meraklısı için belirtmek isteriz, 5. sezonun tüm bölümleri 31 Mayıs’tan (Bugün) itibaren “beIN CONNECT”te olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER