Fenomen dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl şimdi de Japonya'da!

Fenomen dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl şimdi de Japonya'da!
Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Marka Türkiye etkinliğinde, Ekrandan Doğan Markalar panelinin konukları ünlü oyuncular ve yapımcılar oldu. TESİYAP Başkanı Birol Güven moderatörlüğünde gerçekleşen panele katılan Global Agency Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Pinto “Muhteşem Yüzyıl ile dünyanın en zor pazarı olan Japonya’ya da girdik. Japonya, en başından bu yana en büyük hayalimizdi.” açıklamasında bulundu.

Yurt dışına diz ihrac etme konusunda dünya sıralamasında ikinci ülke olan Türkiye, uzun zamandır Japonya'ya girmeye çalışıyordu. Pazarı genişletmek için çok önemli çalışmalar yapan Global Agency sonunda Japonya'ya girmeyi başardı. Dünya üzerinde satılmadık ülke bırakmayan fenomen dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl, Japonya'da yayınlanan ilk Türk dizisi ünvanını da taşıyor.

Halit Ergenç ve Meryem Uzerli'nin başrollerini paylaştığı seri yayınlandığı süre içinde adeta bir şölene benzeyen renkli ve güçlü oyuncu kadrosuyla reyting rekorları kırdı. Meral Okay'ın yaratıcı yazarı olduğu Muhteşem Yüzyıl, Tims Production tarafından 5 Ocak 2011'de Show Tv'de başlayan dizinin ilk sezon finali 22 Haziran 2011 çarşamba günü yayınlanmış, 4 Ocak 2012'ye kadar Show TV'de ekrana gelen dizi Star TV'ye transfer oldu ve 6 Haziran 2012'de 2. sezon finalini yapmıştır. Dizinin 3. sezonu da 12 Eylül 2012'de başlamıştır ve 19 Haziran 2013'te 3. sezon finalini yapmıştır. Dizinin 18 Eylül 2013'te son sezonu başlamış, zaten bu sezon 'Son Dem, Son Sezon' sloganıyla tanıtılmıştır. Dizi 11 Haziran 2014'te 139.bölümü ile final yaptı. Seriye Muhteşem Yüzyıl Kösem temasıyla iki sezon daha devam eden seri, ekranlara Fox Türkiye'de veda edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER