Güney Koreli CJ Entertainment, Türkiye'de yerel içerik üretimine başlıyor!

Güney Koreli CJ Entertainment, Türkiye'de yerel içerik üretimine başlıyor!
Geçtiğimiz yıl ülkemizin en büyük sinema zinciri olan Mars Cinema Group'u satın alan CJ- CGV şirketinin de bağlı olduğu Güney Koreli medya şirketi CJ E&M, Türkiye'de orijinal yerel içerik üretimine başlıyor. CJ Entertainment'in Başkanı Lim Myung-kyun, 2017-18 sezonunda hem Türk dizileri hem de sinema filmleri için ortak prodüksiyon, yerel dağıtım ve yapımcılık konularında hizmet vererek ülkemizdeki faaliyet alanını genişletmeyi amaçladıklarını açıkladı.

CJ E&M şimdiden iki Güney Kore-Türk ortak yapımı film prodüksiyonuna da imza atmış durumda. Bunlardan ilki 2017 yapımı romantik drama filmi The Wedding Invitation uyarlaması olacak. BKM ile ortak prodüksiyon olarak hazırlanan filmi Andaç Haznedaroğlu yönetiyor. Film, bir düğüne gitmek için kavalye arayışına çıkan üç yakın arkadaşın hikayesine odaklanıyor.

Hazırlanan bir diğer proje ise 2014 yılında Güney Kore'de vizyona giren fantastik drama türündeki Miss Granny uyarlaması. Çince, Vietnamca, Japonca ve Tai dillerinde yeniden çekilen projenin İngilizce ve İspanyolca versiyonlarının hazırlıkları da devam ediyor.

CJ E&M bir süre önce de Show TV ile yeni bir anlaşma yaparak Grandpas Over Flowers'ın haklarını kanala satmıştı. Güney Kore'nin tvN kanalı için yaratılan format oldukça sevilmiş, hatta Amerikan kanallarından NBC de haklarını satın almıştı. Format yakında Dünya Güzellerim ismiyle ülkemizde yayına girecek. Programın kadrosunda Bülent Ersoy, Banu Alkan, Safiye Soyman ve Burcu Esmersoy yer alıyor.

Birçok Kore yapımının "yasal" uyarlamasının yapıldığı ülkemizde yayına giren projeler arasında I'm Sorry, I Love You (Bir Aşk Hikayesi), King of Baking, Kim Tak Gu (Aşk, Ekmek, Hayaller), Boys Over Flowers (Güneşi Beklerken) ve A Moment to Remember (Evim Sensin) gibi yapımlar yer almakta. Ayrıca Doctors dizisi de Kalp Atışı ismiyle yakında Show TV'de başlayacak.

RaniniTv ailesi olarak CJ E&M Group'a hoş geldiniz der, başarılar dileriz!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER