Hillary Clinton'ın seçim kampanyası mini dizi oluyor

Hillary Clinton'ın seçim kampanyası mini dizi oluyor
Geçtiğimiz kasım ayında genel seçimi arkasında bırakan Amerika'da seçimi kaybeden Hillary Clinton'ın seçim kampanyası dizi oluyor. Dizi, Jonathan Allen ve Amie Parnes'ın yazdığı Shattered isimli çok satan listelerine de girmiş kitaptan uyarlanacak ve mini dizi olarak ekrana gelecek. 

Dizinin yapımcılığını ise Davis Entertainment ve Sony'ye bağlı şirketlerden TriStar üstlendiler. Kitap, seçim kampanyasını özellikle Clinton'a odaklanarak işlemesiyle biliniyor ve bu yüzden dizide daha çok Clinton'ın kampanyasındaki hataların işlenmesi bekleniyor. FBI'ın eski başkanı Comey seçime birkaç gün kala Clinton'ın kişisel e-mailini devlet işlerinde kullanması nedeniyle soruşturulabileceğine dair bir mektup yazmış ve bu durum da onun kaybının en önemli nedenlerinden birisi olarak görülmüştü.

Bununla birlikte seçim yapımlarına bir tane daha katılmış oldu. FX kanalının sevilen dizisi American Horror Story'nin gelecek sezonu da seçim temasına dayanacak. HBO'nun bol ödüllü ve Sarah Palin'in seçim macerasına dayanan Game Change filminin arkasındaki ekip de Clinton/Trump yarışına dayanan birmini dizi hazırlığındalar. Ayrıca Oscar Oscar ödüllü Hurt Locker filminin Mark Boal da seçimle ilgili yeni bir projeyle gelecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER