Inter Medya yeni formatlarını dünyaya açıyor

Inter Medya yeni formatlarını dünyaya açıyor
Türk dizilerinin yurt dışındaki başarısında önemli bir pay sahibi olan Inter Medya, eğlenceye yönelik yeni formatlarını uluslararası piyasaya sunmaya başladı bile.

Aynı zamanda 25. yılını da kutlayan şirketin yöneticilerinden Sibel Levendoğlu, konuyla alakalı "Bir şeyin eksik olduğunu fark ettik ve bu, izleyicilerin Türk diziler dışında eğlenceye yönelik formatlara da ihtiyacının olması." şeklinde konuştu. Şirket, geçtiğimiz yıl da İspanya merkezli Grupo Secuoya ile prodüksiyon anlaşması yapmıştı ve şu an izleyicilere sunabileceği pek çok formatı bulunuyor.

Bu yeni formatların içindeyse Join Instant, The Box Challenge ve Guess Who? gibi reality, flört veya quize yönelik şovlar olmak üzere pek çok yer almakta. Hatta 2015-2016 döneminde 48 hafta boyunca TGRT EU'da yayınlanan Join Instant şimdiden Hindistan ve Pakistan'a satıldı bile.

Joint Instant, interaktif online quiz oyunu ve evden izleyenlerin ikinci ekran teknolojisiyle gerçek zamanlı olarak katılabileceği bir şov. Guess Who?'da üç kişiden oluşan iki takım sekiz çoktan seçmeli soruya cevap veriyor ve bu seçenekler sahici yaşayan şeylerden oluşuyor. The Box Challenge'da ise üç yarışmacı 30 kutu ve 250,000 $ para ile başlayacaklar ve her kutuya ne kadar para gideceğine karar verecekler. Bu kutuların her birinde yarışmaları sürprizler bekleyecek.

Inter Medya yeni formatlarının sunumunu LA Screenings'te yaptı ve bu üçlünün dışında Courage to Love ve Secuoya Group ile hazırladığı Hacked Love isimli flört şovları da bulunuyor. Şirket kısa süre önce Aşk Laftan Anlamaz'ın yayın hakkını dört ülkeye satmasıyla da gündeme gelmişti. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER