Limon Yapım'dan, Sinema Tv Sendikası'nın protesto duyurusuna cevap geldi

Limon Yapım'dan, Sinema Tv Sendikası'nın protesto duyurusuna cevap geldi
24 Mayıs günü Sinema televizyon Sendikası, resmi sosyal medya hesaplarını kullanarak Fox Türkiye'de yayınlanan Savaşçı dizisi ve yapımcısı Limon Yapım hakkında bir duyuru yayınladı.

Yardımcı Yönetmen ve 2. Yönetmenler Topluluğu
adına yayınlanan duyuruda, "Yapımcılığını Limon Yapım’ın üstlendiği ve FOX TV’de yayınlanan “Savaşçı” dizi projesinde, yardımcı ve ikinci yönetmenler ile diğer tüm set emekçisi arkadaşlarımızın yaşadığı haksız işten çıkarılma, ödeme problemleri, çalışma saatlerinin uzunluğu, proje yöneticilerinin taleplerimiz karşısındaki uzlaşıdan yoksun tavırları ve en önemlisi “sendikayı tanımıyoruz” anlayışları nedeniyle, uzun ve sonuç alınamayan müzakereler sonucunda aldığımız boykot kararını basına ve tüm kamuoyuna duyuruyoruz." açıklamasında bulundular.

Aynı günün akşamında Limon Yapım da sendikanın duyurusunun asılsız olduğunu iddia eden bir karşı açıklama gönderdi.

İşte o açıklama:

Değerli izleyicilerimiz ve bu sektörde çalışan emekçi arkadaşlar, Bazı sosyal medya hesaplarında “Savaşçı” hakkında çıkan asılsız iddialara cevap verme gereği duyuyoruz.

Limon Yapım tarafından çekilen, Fox Tv’de yayınlanan “Savaşçı”, bizim çok önem verdiğimiz, zor ve aksiyon sahneleriyle dolu bir yapımdır. Bu sebepten dolayı; dizi, ekibin rahat şartlarda çalışabilmesi amacı ile 3 ekip ve 3 yönetmenle çekilmektedir. 

Çekim kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermemek adına, bazı dönemlerde teknik olarak anlaşamadığımız veya ekibin çalışma sistemine ayak uyduramayan kişilerle, işin devamlılığını ve düzenini korumak amacıyla yollarımızı ayırabiliyoruz. Bunu tabii ki işten çıkarılan her insanın yasal hak edişlerini ödeyerek yapıyoruz. Limon Yapım olarak çalıştığımız her ekibin, her tedarikçinin hiçbirini mağdur etmemeye özellikle özen gösteriyoruz.

Sinema Televizyon Sendikası bizimle iletişime geçip sendika üyelerinden yardımcı yönetmenler ve ikinci yönetmenler grubunun bir şikayet yazısı yazacaklarını ilettiler. Biz Limon Yapım olarak bu yazının amacını anlamak ve tek taraflı dinlemlerin etik olmayacağını ve bu yüzden uzlaşmak için bir toplantı talebinde bulunmak istediğimizi belirtik. Bu talebimize karşılık vermeyip sadece bizi hedef alan bu yazının yayınlanmasını art niyetli olarak düşünüyoruz.

Her yıl birçok film-dizi yaparak pek çok kişiye iş imkanı sağlayan ve film sektörüne katkıda bulunan bir şirket olarak, işten çıkan bu kişilerin haksız yere yaptığı karalama kampanyasını Limon Yapım olarak kabul etmiyoruz.

Saygılarımızla

Limon Yapım


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER