Robin Wright: Trump bütün iyi fikirlerimizi çaldı!

Robin Wright: Trump bütün iyi fikirlerimizi çaldı!
30 Mayıs'ta yeni sezonuna başlayacak olan House of Cards'ın ilk bölümünden geçtiğimiz hafta içinde bir parça yayınlanmıştı. Dizide First Lady'yi oynayan Robin Wright'ın merkezinde olduğu, ona Kevin Spacey'in katıldığı videoda kameraya doğru konuşan Claire sözlerine "Sizinle konuşmak istiyorum. Korkutucu, değil mi? Başkanın ve benim sizden basit bir isteğimiz var. Ne gördüğünüzü bize söyleyin. Kocam ve ben... Sizleri korumak istiyoruz," şeklinde başlıyor.

Sonrasında tekrardan Claire ve Frank'in bildiğimiz dünyasına dönüyoruz ve gelecek konusundaki amaçlarına tanık oluyoruz. Ülkemizde 2 Haziran'da vizyona girecek olan Wonder Woman'da General Antiope karakterini ve aynı zamanda Diana'nın teyzesini oynayan Wright, röportaj için The Guardian'la bir araya gelmişken House of Cards hakkında da biraz konuştu.

Rolüyle ilk Altın Küresi'ni kazanan, üstelik beşinci sezonda yönetmenlik koltuğuna da oturan Wright, röportajında yönetmenlikten keyif aldığını ve ilk başladığında dizinin iki-üç sezon devam edeceğini düşündüğünü, devamı geldiği için memnun olduğunu da dile getirdi.

1990 yapımı aynı isimli İngiliz dizisinden uyarlama olan House of Cards'ın yeni sezonu, Frank Underwood'un Amerikan seçimleriyle yüzleşmesine az bir zaman kala başlayacak. Seçimi kaybetmemek içn uğraşan Underwood çiftinin elindeki silah ise terör konusu olacak. Ama aslında ortada kaçınılmaz bir konu daha var. Amerika, Kasım ayında genel seçimi geride bıraktı ve Donald Trump başkanlık seçimlerini birçok kişiyi şaşırtarak kazanmış oldu.

Trump'ın yemin ettiği gün dizinin 30 Mayıs'ta başlayacağını duyuran House of Cards, resmi hesabından Trump'ın FBI'ın başındaki isim James Comey'i kovduğu gün de "Taze et olduğunuzda öldürün ve onlara daha taze bir şey atın," şeklinde zamanlaması manidar bir tweet attı.
Politikanın tuhaf bir yere gittiği günümüz dünyasında politikanın içinde olan bir dizide yer alan Robin Wright da bu durumu "Trump.. O bütün iyi fikirlerimizi çaldı! Bunu nasıl yenebiliriz ki?" şeklinde değerlendirdi. The Guardian ise olanların The West Wing dizisini artık politik yaşamı romantik fantezi halinde anlatan bir dizi haline getirdiği şeklinde yorumluyor.

Özellikle son Amerikan seçimlerinde ünlülerin siyasetin içinde daha fazla girdiği ve politik argümanların bazıları tarafından dikkat çekmek için kullanıldığı da bir gerçek. Bu konu hakkında da fikri sorulan oyuncu durumu "Verimsiz. Hem zaman hem de enerji bakımından ziyan edici bir durum," olarak değerlendirdi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER