Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmi, dev orkestra ve koro ile canlandı!

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmi, dev orkestra ve koro ile canlandı!
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmini ilgiyle izleyen seyirciler kimi zaman sahnede canlı çalınan müziklere kendilerini kaptırdı... Efsane film, Zorlu PSM sahnesinde, dev orkestra ve koro ile canlandı... Ana Tiyatro salonunu tamamen dolduran izleyici büyülendi.

Üç saatten fazla sahnede, filmin tüm müziklerini canlı olarak seyirciye aktaran müzisyenler, koro, Soprano Kaitlyn Lusk ve Şef David Reitz, konserin sonunda dakikalarca alkışlandı.

Dev bir ekran, önünde 100 kişilik bir koro ve 80 kişilik senfoni orkestrası ile Nespresso co-sponsorluğunda, ilki dün gece gerçekleşen ‘Lord of the Rings in Concert: The Two Towers’, 21 Mayıs Pazar akşamı da izleyicileriyle buluşacak. İkinci gün biletleri tükenmek üzere olan konserin sınırlı sayıda kalan yerlerine www.biletix.com ve www.zorlupsm.com ile Zorlu PSM gişeleri üzerinden ulaşılabiliyor.

Peter Jackson’ın gişe rekorlarını altüst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyaz perde uyarlamalarının başarısında büyük pay sahibi olan Howard Shore’un Akademi ödüllü Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic ve Kara Lisan dilleri kullanılarak yazılmış müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken dev ekrandan, Türkçe altyazı ile yansıtılan film eşliğinde izleyenler kendilerini Orta Dünya’da hissediyor.

Konser künyesi
Tarih: 21 Mayıs 2017
Yer: Zorlu PSM - Ana Tiyatro
Orkestra Şefi: David Reitz
Şef Asistanı: Thiago Tiberio
Solist: Kaitlyn Lusk
Orkestra: Sinema Senfoni Orkestrası
Koro: Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk Korosu
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER