The Interview prömiyeri iptal, Sony uluslararası krizde

The Interview prömiyeri iptal, Sony uluslararası krizde
Bu haberdeki mesaja göre aslında bu fotoğrafın bile yayınlanması hoş değil.

Despot bir dikta rejimle yönetilen Kuzey Kore'nin lideri Kim Yong-un’un aslında çok sempatik ve en az Amerikalılar kadar esprili olduğunu yansıtan bir fim The Interview. Komedi türündeki filmin fragmanlarından göründüğü kadarıyla konusu epey eğlenceli.

Ama kendisine Guardians of Peace adını veren bir grup bu durumdan hiç hoşlanmıyor, eğlenmiyor. “Sizi de eğlendirmem.” diyor. Grup daha önce Sony’nin kurumsal e-postalarını ele geçirmişti. Sony, The Interview filminin yapımcı şirketi ben değilim diyor. Fakat o e-postada Japon kökenli Sony’nin kendi isim haklarını Columbia Pictures’a bıraktığı görülüyor. Bu da korsanları tatmin etmiyor.

Guardians of Peace adlı “terörist” olarak nitelendirilen grup, Pastebin’den halka açık olarak; “Her kim ki bu filmi prömiyeri dahil, izler izlettirirse, onu acı bir kader bekliyor. Dünya korksun.” dedi ve mesajında Amerikalılara 11 Eylül 2001’i hatırlattı.

Bu dakikadan itibaren, önceden sadece Asya’da yayınlanmamasına karar verilen filmin akibeti tekrar masaya yatırıldı. 

CNN America’nın haberine göre, The Interview’ın New York’daki bir sinemada düzenlenecek olan prömiyer gecesi iptal edildi. Film hakkında başka sınırlamalar da getirilebilir. New York polisi herhangi bir saldırıya karşı FBI ile iletişimde. 

Sony’den bir yetkili, konunun FBI tarafından soruşturulduğu için henüz bir açıklama yapamayacaklarını duyurdu. Yine daha önce vizyona girmemiş filmlerin internete düşmesinin nedeninin altında da aynı tehdidin yattığı söyleniyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER