Dikkat "12 Maymun" çıkabilir!

Dikkat
Dizi 12 Maymun filminin hayranlarında bakalım aynı etkiyi yaratabilecek mi?

“Eskiden bir film çekilir, yıllarca konuşulurdu efendim. Şimdi pıtır pıtır diziler, çok çabuk tüketiyoruz.”  gibi şikayetler artık kabul görmüyor. Geçmiş zamanın rafa kaldırılmış projelerini tekrar değerlendirip gün yüzüne çıkaranlar yine dizi senaristleri. 

Buyrun: 1995 yılının 12 Monkeys filmi. İzledik, tavsiye ettik, bitti… SYFY ise “bitmedi” dedi, geçen yıl projeye el attı, Ocak 2015’te ise nihayet hayata geçiriyor. Filmi diziye uyarlıyor. Gerçi 1995 yapımının da şöyle efsane bir tarafı var: Konusu 1962 tarihli La Jetée adlı kısa filmin temeline dayanıyordu. Hakkını yememek lazım.

Filmde gelecek zamandan 1990 yılına gönderilen James Cole, dizide bu kez önce 2043 yılında görülüyor ve günümüze dönüyor. Yine öldürücü virüsün peşine düşüyor. 

Filmde Bruce Willis’in canlandırdığı başrolü James Cole’ü bu kez Aaron Stanford oynayacak. (Henüz yapımcılar tarafından doğrulanmamış bir habere göre Bruce Willis dizinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak kendini hatırlatabilir.)

Cole tarafından kaçırılan doktor Cassandra Railly rolünde de Amanda Schull var. Cole ile birer kardeş gibi olan Ramse rolünde ise Kirk Acevedo yer alıyor. 

SYFY’ye pilot bölümleri yazan Terry Matalas yeni dizinin orijinal filmdeki konudan görsel efektlerine kadar tamamıyla bir yansıması olduğunu söylüyor. Bir üst yansıması da denilebilir. 

42 dakikalık dizi bölümlerinin ilk sezon için 13 bölüm çekilmesi planlanıyor. İlk bölüm 16 Ocak’ta SYFY’de. Yayınlanan ilk trailer da burada:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER