Ödüllü film Tereddüt'ün DVD’si yayınlandı!

Ödüllü film Tereddüt'ün DVD’si yayınlandı!
Yeşim Ustaoğlu’nun en son 36. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı son filmi “Tereddüt”ün DVD’si Ustaoğlu Film ve Bir Film tarafından yayınlandı.
 
Screen Daily’den Allan Hunter’ın "Usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun en güçlü filmlerinden!” sözleriyle övdüğü, Atilla Dorsay’ın “Tereddütsüz biçimde son dönemin en iyi Türk filmlerinden” yorumunu yaptığı ve geçen yılın en çok konuşulan filmlerinden “Tereddüt”ün DVD’si bugün yayınlandı. Yeşim Ustaoğlu’nun ulusal ve uluslararası alanda ödüllere boğulan son filmi “Tereddüt”, bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alıyor; özellikle başrol oyuncuları Funda Eryiğit ve Ecem Uzun’un performanslarıyla seyirciyi derinden etkiliyor.
 
En son geçtiğimiz ay İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışması’nda En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Müzik Ödülü’nü kazanan “Tereddüt”, Bilkent Sinefest’ten En İyi Yönetmen Ödülü’nü; Sofya Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’nü; Uluslararası Kerala Film Festivali’nden En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini; Uluslararası Hayfa Film Festivali’nden de Jüri Özel Ödülü’nü almış; Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma’sından ise “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, Ulusal Yarışma bölümünden de “Film-Yön Derneği En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında ödüllerle dönmüştü.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER