DasDas sanatseverleri bekliyor!

DasDas sanatseverleri bekliyor!
Batı Ataşehir’in yeni sanat noktası “DasDas” her akşam farklı bir tiyatro oyununu ya da konseri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
 
16 Mayıs Salı akşamı Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacıoğlu, Serkan Keskin ve Mustafa Kırantepe’nin rol aldığı “Metot” DasDas Sahne’de olacak. İspanyol yazar Jordi Galceran imzalı oyun, iş görüşmesine gelen adayların geçtikleri gizem dolu sınavlar üzerinden iş dünyasının acımasız yönlerini gözler önüne seriyor.
 
Geçtiğimiz ay DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 19 Mayıs Cuma akşamı tiyatroseverlerle tekrar buluşacak. Hemzemin ve DasDas kardeş prodüksiyonu “Bi Parça Plastik”te Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor. Oyun 27 Mayıs akşamı bir kez daha sahnede olacak.
 
22 Mayıs Pazartesi akşamı Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Kayıp El” “DasDas Sahne’de izleyicilerle buluşacak. Oyun, hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamları esprili bir dille anlatıyor.
 
23 Mayıs Salı akşamı tek kişilik performansıyla göz dolduran Sumru Yavrucuk’un rol aldığı“Shirley” sahnede olacak. Yavrucuk’un aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği oyun, potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.
 
9. sezonundaki “Tehlikeli Oyunlar” 24 Mayıs’ta DasDas Sahne’de olacak. Oğuz Atay’ın romanından uyarlanan oyunda Erdem Şenocak rol alırken oyunun konsept ve yönetimini Celal Mordeniz üstleniyor.
 
28 ve 29 Mayıs akşamları ise Twilight Zone serisinden uyarlanan “Alacakaranlık Kuşağı”“DasDas”ta olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.
 
20 Mayıs Cumartesi akşamı DasDas Atölye’de ilişkileri gittikçe dibe vuran bir çiftin hikayesini anlatırken Avrupa’da yükselen aşırı sağın sıradan insanları nasıl dönüştürdüğünü irdeleyen“Batı” oyunu sahnede olacak. Esra Ronabar ve Murat Kılıç’ın rol aldığı oyunun yönetmenliğiniArzu Bigatlı Beril üstleniyor.
 
Günümüzün en önemli çağdaş yazarlarından Juan Mayorga’nın, Immanuel Kant’ın aynı adlı denemesinden esinlenerek yazdığı “Ebedi Barış”, 21 Mayıs Pazar DasDas Atölye Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği oyunda Rüçhan Çalışkur, Burak Demir, Serdar Yeğin, Olgun Toker ve Baran Güler rol alıyor.
 
DasDas’ın 350 kişilik performans sahnesi DasDas Müzik ise birbirinden özel 4 konsere ev sahipliği yapacak.
 
"Houseband" Yoko, R&B, Soul, Funk, Pop, Rock ve Rock’n Roll tarzındaki geniş repertuarını kendi sound’u ile buluşturduğu konseriyle 16 Mayıs Salı akşamı DasDas Müzik sahnesinde olacak.
 
“İlhan Erşahin İstanbul Sessions” 17 Mayıs Çarşamba akşamı DasDas Müzik sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. İlhan Erşahin’in Alp Ersönmez, İzzet Kızıl ve Turgut Alp Bekoğlu ile birlikte kurduğu İstanbul Sessions her biri birbirinden özel albümlerinden şarkılarla DasDas’ta olacak. Gruba DasDas Müzik konserinde basta Ozan Musluoğlu eşlik edecek.
 
18 Mayıs akşamı ise DasDas Müzik’te Elif Çağlar Quartet sahnede olacak. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kulüp ve festivalde yer alan caz müzisyeni ve besteci Elif Çağlar’a piyanodaSerkan Özyılmaz, basta Volkan Hürsever ile davulda Korhan Ogan eşlik edecek.
 
20 Mayıs Cumartesi akşamında ise sağlam konserlerin sıkı grubu “Kurban” DasDas Müzik sahnesinde olacak. 1999 yılındaki ilk çıkışlarından bu yana 4 stüdyo albümü, 2 single ve sayısız konser sığdıran grup geniş repertuarı ve tükenmeyen enerjileri ile müzikseverlerle buluşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER