Disney Channel, Mayıs ayında sinemaseverleri ekran başına bekliyor!

Disney Channel, Mayıs ayında sinemaseverleri ekran başına bekliyor!
Aile boyu eğlencenin adresi Disney Channel, perşembe ve cuma akşamları 19.45’te sinema tutkunlarına ekranlarda keyifli anlar sunuyor. Mayıs ayı süresince Disney Channel ekranları, perşembe akşamları Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan, Yenilmezler, Orman Kaçkını ve Bay Şaşıbeş gibi macera filmleriyle hareketlenirken; cuma akşamları da G-Force, Rapunzel, Sevimli Canavarlar ve Kayıp Balık Nemo gibi keyifli filmlerle tüm aileyi eğlendirecek.

Beyaz perdenin en sevilen Disney, Disney Pixar ve Marvel filmleri perşembe ve cuma akşamları tüm sinemaseverlerle Disney Channel ekranlarında bir araya geliyor. Disney Channel, mayıs ayı boyunca perşembe akşamları 19:45’te “Macera Filmleri Akşamı”, cuma akşamları da yine aynı saatte “Aile Sineması Akşamı” ile tüm aileleri evde sinema keyfi sürmeye davet ediyor.

Macera filmleri her perşembe saat 19:45’te Disney Channel’da!

Keyifli içerikleriyle tüm ailelere seslenen Disney Channel’ın mayıs ayı Macera Filmleri Akşamı kuşağının ilk filmi 4 Mayıs Perşembe saat 19.45’te “Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan” olacak. Narnia’nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı geçmektedir. Serinin ikinci filminde İngiltere’deki tren istasyonundan hareket etmiş olan Pevensey kardeşler kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Mirax’ın hüküm sürdüğü adada bulacak; bu acımasız kralı devirmek ve Narnia’nın eski güzel günlerini geri getirmek için adanın genç prensi Kaspiyan ile güçlerini birleştireceklerdir.

11 Mayıs Perşembe akşamı ise Marvel’ın iz bırakan kahramanları “Yenilmezler” filminde bir araya geliyor. SHIELD adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan bir düşmanla karşı karşıya kalır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır. İlki 1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan Yenilmezler’in sinema uyarlamasında başrolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı film izleyicileri aksiyon ve olağanüstü görsel efektlerle dolu soluksuz bir maceraya davet ediyor.

18 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak Orman Kaçkını filminde, annesi tarafından doğduğunda bir sepet içinde nehire bırakılan George ormanda hayvanlar tarafından bulunur ve onlarla yaşamayı öğrenir. Bir gün güzel bir kız olan Jenny ve nişanlısı bir orman gezintisi sırasında birbirlerini kaybederler ve kahramanımız George, Jenny’i bularak ağaç evine getirir. George, nişanlısı tarafından aranan Jenny’e aşık olunca işler karışır.

Mayıs ayı Macera Filmleri kuşağı 25 Mayıs Perşembe akşamı ekrana gelecek Baş Şaşıbeş ile sona erecek. Luenna ve arkadaşı Morgan Tarih Müzesi’nden “Kuristan Yıldızı”nı çalarlar. Morgan Tarih Müzesi’nden “Kuristan Yıldızı” çalınınca, müzenin hayırseverlerinden milyoner Bay Şaşıbeş ve köpeği istemeden kendilerini olayın içinde bulurlar.

Mayıs ayı boyunca Aile Sineması Akşamı’nda film keyfi Disney Channel ekranlarında...

Aile Sineması Akşamı; 5 Mayıs Cuma 19.45’te macera dolu “G-Force” filmiyle başlayacak. Özel savaş dersleri alan kobay fareleri ve bir köstebekten oluşan bir ajan topluluğu özel bir aygıtla insanlarla konuşarak iletişim kurar. Aynı zamanda ev aletleri satan bir holding patronu ürünlerini canlandırıp dünyayı ele geçirmek ister. “G-Force” ekibi Saberling’in istilasını durdurmak için göreve çıkar. Son teknoloji ürünü casus ekipmanıyla donatılan çok iyi eğitilmiş fareler, dünyanın kaderinin kendi ön ayaklarında olduğunu keşfeder.

12 Mayıs Cuma akşamı, herkesin hayran olduğu Rapunzel hikayesine yepyeni bir yorum getiren 2010 yapımı “Rapunzel” filmi sinemaseverlerle buluşacak. Hanedanlığın en çok aranan eşkıyası Flynn Rider (orijinal seslendiren Zachary Levi) gizemli bir kulede saklanırken, o kulede yaşayan güzel ve cesur, upuzun altın sarısı saçları olan Rapunzel (orijinal seslendiren Mandy Moore) tarafından esir alınır. Flynn’i esir alan cesur Rapunzel, yakışıklı hırsızla bir anlaşma yapacaktır. Bu ikili, süper-polis bir atın, aşırı korumacı bir bukalemunun ve sevimsiz bar haydutlarının da olduğu aksiyon dolu bir maceraya yelken açar.

19 Mayıs Cuma akşamı yayınlanacak olan Sevimli Canavarlar, hayal gücünün sınırlarını zorlayan, yaratıcılık harikası bir hikaye anlatımıyla, kapılarını kargaşa ve yaramazlığın, canavarlar büyüklüğünde kahkahalar attırdığı bir dünyaya açıyor. Gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan Sully, günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Neden mi? Efsanelere inanıyorsanız takviminizi işaretleyin!

Mayıs ayının film kuşağı, 26 Mayıs Cuma akşamı yayınlanacak Disney Pixar’ın en sevilen filmlerinden, aile olmanın her koşulda birbirinin arkasında durmak demek olduğunu gösteren “Kayıp Balık Nemo” filmiyle sona erecek. Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık ilkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası okyanusta yüzmeyi Nemo'ya yasaklamıştır. Bir gün Nemo, okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddia eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası çok kararlıdır; ne olursa olsun Nemo' yu bulacak ve eve geri getirecektir. Fakat okyanus sandığından çok daha tehlikelidir. “Kayıp Balık Nemo”, sımsıcak hikayesiyle izleyen herkese aile olmanın gerektirdiği özveriyi hatırlatacak.

“Macera Filmleri Akşamı” her perşembe saat 19.45’te uyduda her zaman şifresiz yayınlanan Disney Channel’da tüm sinemaseverleri bekliyor.

“Aile Sineması Akşamı” her cuma saat 19.45’te uyduda her zaman şifresiz yayınlanan Disney Channel’da çocukları ve aileleri bekliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER