Cevdet Mercan, Red Arrow-Karga Seven ile anlaştı

Cevdet Mercan, Red Arrow-Karga Seven ile anlaştı
-- ÖZEL HABER--

Kayıp Şehir, Tatar Ramazan ve son olarak fenomen dizi Paramparça'nın rejisiyle kalbimizde yer edinen usta yönetmen Cevdet Mercan, geçtiğimiz aylarda Amerikan yapım firması Red Arrow ortaklığında kurulan Karga Seven ile kreatif yönetmen olarak exclusive bir anlaşma imzaladı.

Önce BKM ile bir sinema filmi çekecek olan Cevdet Mercan, hemen sonrasında Erkan Petekkaya'nın yeni sezonda Fox Türkiye'de yayınlanacak olan uyarlama dizisini yönetecek.

Çok izlenen ve sevilen bir Amerikan dizisinin yasal uyarlamasını almak için girişimleri başlatan yapım firması, uyarlamanın yazımına start vermiş. Amerikan dizilerinden uyarlama yapmak oldukça titiz prosedürler içeriyor. Bu nedenle henüz hangi dizinin uyarlanacağını açıklamak istemiyoruz.

Duyumlarımıza göre TMC Film'in yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetip aynı zamanda da Kenan İmirzalioğlu ile başrolünü paylaştığı 2010 yapımı Ejder Kapanı filmiyle kalemine aşina olduğumuz Kubilay Tat dizinin senaryosunu uyarlayacak. Projede Erkan Petekkaya'nın partneri olarak düşünülen kadın oyuncuyla da görüşmeler başlamış.

Gelişmeleri bildireceğiz..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER