Twitter ve Bloomberg'ten yeni bir medya ortaklığı geliyor

Twitter ve Bloomberg'ten yeni bir medya ortaklığı geliyor

Twitter, Bloomberg ile 24 saat hizmet verecek yeni bir haber şebekesi kurmak için anlaşmaya vardı ve video konusundaki çalışmalarını genişletmek için bir adım daha attı.

İki şirketin bugün daha detaylı bir açıklama yapması ve Michael Bloomberg ile birlikte Twitter CEO'su Jack Dorsey'in de katılması bekleniyor.

Twitter geniş bir kitle tarafından kullanılsa da zaman zaman gelir kazanımı ve kullanıcı artışında bazı sorunlar yaşamakta ve bunu aşmak için atılımlarına devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl da Amerikan Futbol Ligi'nin (NFL) Perşembe programının canlı yayın hakkını satın almış ancak kısa süren anlaşmanın ardından yayın haklarının Amazon'a geçtiği duyurulmuştu.

Ancak şirketin geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 600 saat olan video streamingi bu senenin ilk çeyreğinde 800 saate çıktı. Bunda CBS ve Turner gibi ortaklarla olan anlaşmaları da etkili oldu. Bunun dışında şirket yılın ilk çeyreğindeki kullanıcı ve hisse beklentilerini aşmayı da başardı.

Yeni kurulacak servisin sadece Bloomberg'ün içeriklerini kullanmayacağı, dünya genelindeki Twitter kullanıcılarının videolarını da canlı haber bildirimi için kullanacağı açıklandı. Bloomberg ve Twitter geçtiğimiz sonbaharda başkanlık seçimleri sırasında yapılan tartışma programlarının yayını için de anlaşma yapmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER