Emmy Ödülleri'ndeki rekabet şimdiden kızışmaya başladı

Emmy Ödülleri'ndeki rekabet şimdiden kızışmaya başladı
17 Eylül Pazar günü düzenlenmesi beklenen 2017 yılının Emmy ödüllerindeki yarış şimdiden kızışmaya başladı.

Gelen son haberle birlikte Mom dizisiyle Komedi dalında yardımcı kadın oyuncu olarak aday olan Allison Janney önümüzdeki törende kadın oyuncu dalında yarışacak. Janney Mom'daki rolüyle şimdiye kadar iki Emmy ödülü kazandı. Komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödüllerini son beş yıldır Veep dizisiyle Julia Louis-Dreyfus kazanıyor.

Geçtiğimiz yılki Emmy töreni öncesi mini dizi / TV filmi kategorisinde yeniliğe gidilmiş ve daha önce yayınlanan bir dizinin devamının bu kategoride yarışmaması kararı alınmıştı. Ancak Netflix'in yıllar sonra dirilttiği Gilmore Girls, dört bölümlük A Year in the Life sezonuyla mini dizi olarak yarışabilecek.

PBS ise Sherlock'u dördüncü sezonunun ikinci bölümü The Lying Detective üzerinden Emmy'de TV Filmi kategorisinde yarıştıracak.

HBO'nun mini dizi olarak ekrana getirdiği ama ikinci sezon konusunda beklentilerin devam ettiği Big Little Lies’ta ise Reese Witherspoon ve Nicole Kidman başrol olarak; Laura Dern, Shailene Woodley ve Zoë Kravitz de yardımcı oyuncu olarak yarışacak.

Mini dizi kategorisinde Feud ile Susan Sarandon ve Jessica Lange'in aday olmasıyla çetin bir yarış geçmesi bekleniyor. Ayrıca Oprah Winfrey de HBO'nun yayınladığı TV filmi The Immortal Life of Henrietta Lacks ile adaylık konusunda favorilerden birisi olarak görülmekte.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER