Amerika'da senarist ve yapımcı birlikleri arasındaki görüşmelerde son dönemece gelindi

Amerika'da senarist ve yapımcı birlikleri arasındaki görüşmelerde son dönemece gelindi
Geçtiğimiz Cuma günü Amerika'da senarist ve yapımcılar birliği arasındaki görüşmelerin haftaya kaldığı ve Pazartesi günü devam edeceği açıklanmıştı. Gelen son habere göre görüşmeler bir kez daha tıkandı ve bir erteleme daha yaşayarak gelecek haftaya bırakıldı.

Taraflar görüşmek için tekrardan Salı günü yeniden biraraya gelecekler. Bu da demek oluyor ki 1 Mayıs'ta yapımcılar birliği AMPTP ile senaristler birliği WGA arasındaki kontratın bitmesinden önce geriye sadece beş gün kalmış olacak. WGA üyeleri 18-24 Nisan arasında anlaşma sağlanamaması durumunda greve gitme konusunda oylamaya gidecekler. Bu nedenle görüşmeler devam ettiğinde birliğin anlaşma olmaması durumunda grev kararı alınıp almayacağına dair ortak bir kararı olacak.

Halen devam eden görüşmelerde WGA şartlarının karşılanması için birlikten 535 milyon dolar talep ederken yapımcılar birliği ise 180 milyon dolarlık bir anlaşmaya sıcak bakıyor. Aradaki 350 milyon dolar civarı farkın 2007'deki gibi bir greve sebep olup olmayacağı merak konusu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER