CAA, CMC Capital ortaklığı ile CAA China'yı kurdu

CAA, CMC Capital ortaklığı ile CAA China'yı kurdu
Çin merkezli CMC Capital Partners, Amerika'nın en büyük medya ve eğlence şirketlerinden CAA'in azınlık hissedarlarından birisi oldu ve medya şirketiyle birlikte CAA China'yı kurdu.

CAA China, şirketin ülkedeki yetenek temsiliyeti, film finansmanı, TV ve dijital içerik üretimi ile birçok alandaki anlaşmalarını genişletme amacı taşıyor. Anlaşma CMC Capital Partners yöneticilerinden Ruigang Li'nin CAA'in yönetim kuruluna katılmasını da kapsamakta. CAA yeni kurulan şirketin çoğunluk hissedarı olarak şirketi yönetecek.

CAA'in Çin'deki varlığı 2005 yılına dayanmakta. Ortaklık CAA ve temsil ettiği müşteleri için yerel bir yatırımcıyla daha fazla fırsat anlamına gelirken, CMC ise eğlence ve medya sektöründeki portfolyösünü Çin ve dışında genişletmeyi hedefliyor. CMC'nin ortaklıkları arasında IMAX ve Warner Bros da bulunuyor. CAA'in hali hazırda Çin'deki çalışanları yeni kurulan şirkete katılımda bulunacaklar. Şirket yakın zaman içinde yönetici kadrosunu genişletmeyi de hedeflemekte.

CAA'in bu yeni ortaklığı, Amerika'nın bir diğer büyük medya şirketi ve CAA'in rakiplerinden WME/IMG'nin geçtiğimiz Haziran'da Sequoia Capital China, Tencent ve FountainVest Partners ile yaptığı ortaklık anlaşmasını takip etmiş oldu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER