BBC 2'nun yeni dizisi The City & The City'nin başrolü belli oldu

BBC 2'nun yeni dizisi The City & The City'nin başrolü belli oldu

İngiliz BBC 2 kanalının yeni dizisi The City & The City'nin başrolü belli oldu.

China Miéville tarafından yazılan ve 2009 yılında piyasaya çıkan roman dört bölümlük dizi olarak ekrana gelmeye hazırlanıyor. Başrolünü de The Walking Dead dizisindeki Vali karakteriyle tanınan David Morrissey üstlenecek.

Dizinin kadrosunda Mandeep Dhillon, Maria Schrader, Ron Cook, Danny Webb ve Christian Camargo gibi oyuncular da yer alacaklar. Tony Grisoni'nin uyarlamayı yapacağı The City & The City'nin yönetmenliğini de Tom Shankland üstlenecek.

Hugo ve Nebula dahil olmak üzere pek çok ödül kazana kitap, ülkemizde Yordam Kitap tarafından Şehir ve Şehir adıyla raflardaki yerini aldı.

Polisiye bir hikaye olan Şehir ve Şehir'de Beszel şehrinde bir kadın cesedi bulunuyor. Başta basit bir cinayet görünen olayı araştırmaya başlayan Tyador Borlú'yu (David Morrissey) kanıtlar hayal bile edemeyeceği kadar ölümcül planlara götürür.

Borlú'nun yolu Besźel’den sonra onun kadar tuhaf olan, zengin ve rakip şehir Ul Qoma'ya da düşer. Ul Qomalı dedektif Quissim Dhatt’la (Maria Schrader) işbirliği yapan Borlú, bir de kendisini cinayet sayesinde komşu şehri yok etmeye ant içmiş aşırı milliyetçilerin ve iki şehri birleştirme hayalleri kuran birleşmecilerin çıkarcı yeraltı dünyasında bulur.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER