Nisan’da “Böcekler ve Örümcekler” hakkında tüm merak ettikleriniz Da Vinci Learning’de!

Nisan’da “Böcekler ve Örümcekler” hakkında tüm merak ettikleriniz Da Vinci Learning’de!
Nisan ayında Da Vinci Learning’in “Odaktan” bölümünde kafada gezinen bitleri ve tabak büyüklüğündeki örümcekleri keşfediyoruz. Eğer cesaretiniz varsa sizi de bekliyoruz! Bazılarımız börtü böcek sevmez ancak aslında hepsi bizler için çok faydalı hayvanlar ve onlara ihtiyacımız var.

Dünyada kişi başına düşen böcek sayısı 200 milyon…

Böcekler çöplerimizi temizler ve yatağımızdaki ölü derileri yerler. Siz de böceklerin ve örümceklerin gizemli dünyasını merak ediyorsanız Nisan ayında Odaktan: Böcekler ve Örümcekler’de iyi, kötü, çirkin tüm böcekler ve örümcekler ile tanışabilirsiniz. Örümceklerin ağlarını yaparken, nasıl zekice hareket ederek içinde sıkışıp kalmadıklarını öğrenebilir, tüylü bir tırtılın, bir kelebeğe dönüşmesini izleyebilirsiniz.

Nisan ayı boyunca Da Vinci Learning’de başka neler var?

Leonardo Da Vinci’nin Doğum Günü (15 Nisan 1452): Leonardo Da Vinci’yi çok seviyoruz hatta bu yüzden adımızı bile ondan aldık. Da Vinci sadece bir ressam değildi, aynı zamanda büyük bir bilim adamı ve kaşifti. Dünyadaki her şeyi çok merak ediyor ve her şeyin nasıl çalıştığını bilmek istiyordu. Orantı ve simetri üzerine çalışarak Mona Lisa gibi müthiş resimler ortaya çıkardı. Uçmayı öğrenebilmek için kuşlar üzerinde çalıştı. Kasların ve iskeletimizin nasıl çalıştığını öğrenmek için kadavralar üzerinde çalıştı. Ve insanların onun fikirlerini çalabilmesini engellemek için zekice bir hamle yaptı. Tüm bunları ve daha fazlasını, kendi doğum günü olan 15 Nisan’da Da Vinci Learning’de keşfedebilirsiniz.

Dünya Toprak Ana Günü (22 Nisan 2017): Bir yıl içerisinde oluşturduğumuz çöpler kamyonlara doldurulsa, buradan aya kadar yol olur. Dünya Toprak Ana gününde dünyamızın iyiliği için neler yapabiliriz sorusunun cevabını arıyoruz. Plastiğin nasıl üretildiğini, plastiğin kuşlar, balıklar için neden zararlı olduğunu, daha az kullanmanın, yeniden kullanmanın, geri dönüşümün en havalı yollarını ve daha fazlasını 22 Nisan’da Da Vinci Learning’de bulabilirsiniz.

Max Planck’ın Doğum Günü (23 Nisan 1858): Alman fizikçi Max Planck, ampulü geliştirmenin yollarını ararken kuantum kuramını önermiştir ve bu çalışması onun Nobel Ödülü almasını sağlamıştır. Onun bu kuramı yepyeni bir anlayışa yol açtı. Niels Bohr’a göre, kuantum kuramı şok etkisi yarattığı için çok fazla anlaşılmayan şeyler olmuştur. Sırf bazı şeylere gerçek dediğimiz için, o şeyler gerçek değildir. Kuşların göçü kuantum titreşimleriyle açıklanabilir mi? Peki koku almamızı açıklar mı? Acaba gerçekten evrenin sırlarını anlamaya başladık mı? Sürekli gelişen kuantum fiziğini ve daha fazlasını, Max Planck’ın doğum günü olan 23 Nisan’da Da Vinci Learning’de keşfedebilirsiniz.

Dünya genelinde 18 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Learning TV, Türkiye’de D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+, Tivibu ve dijital uydu platformu Filbox üzerinden eğlenceli bilim, sağlık, tıp, tarih, matematik, teknoloji, uzay, doğa, insan, kültür ve sanat alanlarındaki birbirinden ilginç belgeselleri ve eğitim programları ile 24 saat HD yayın yapıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER