Kanal D ve Mega ortak yapım ve geliştirme anlaşması imzaladı

Kanal D ve Mega ortak yapım ve geliştirme anlaşması imzaladı
Uzun yıllardır birlikte çalışan Kanal D ve Mega, iki bölgede de çok ilgi çekecek ortak yapım projeleri üzerinde çalışma kararı aldı. Anlaşma dahilinde iki bölgede de iş yapacak film, dizi ve başka projeler hayata geçirilecek.

Ortak yapımlar hem Türkiye’de, hem de Latin Amerika’da yükselen bir değer. Türk dramaları ve pembe dizileri sayesinde duygusal bir bağ geliştirdikten sonra sıradaki adım Kanal D ve Mega arasında yeni projeler oluşturmak oldu.

Doğan TV Uluslararası ve Kurumsal Strateji Başkanı Özge Bulut Maraşlı’nın açıklaması şöyle: “Mega ile yürüttüğümüz zarif ve saygılı ilişkiden sonra iki lider şirket olarak böyle bir işbirliği fırsatı yakalamaktan gurur duyuyoruz. Hem Doğan Yayın Grubu’nun, hem de Mega Grubu’nun bu anlaşmadan yarar sağlayacağını düşünüyorum. Bir sonraki sefer tüm dünyaya dağıtılacak bir ortak yapımı kutluyor olacağız.”

Mega’nın CEO’su Patricio Hernandes, “İki kıta arasında böyle bir süreç başlattığımız için çok gururluyuz. Şili ve Türkiye arasındaki bu anlaşma sayesinde birçok farklı ülkenin ilgisini çekecek çok kaliteli içerikler üretilecek. Kanal D ve Mega yaratıcı ekipleri iş birliği yapacak ve yenilikçi, uluslararası bir hikaye yaratacaklar,” diye açıkladı.

Şili’nin önde gelen özel kanallarından biri olan Mega faaliyetlerini Santiago üzerinden yürütüyor. Türk dizilerini Latin Amerika’ya getirerek öncülük eden şirketin mülkiyeti 2012 yılında Claro Grup’tan Bethia Grup’a geçti.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER