Erkan Petekkaya'nın yeni dizisiyle ilgili detaylar belli oldu

Erkan Petekkaya'nın yeni dizisiyle ilgili detaylar belli oldu
Jason Goodwin‘in 2006’da piyasaya çıkan ve ülkemizde Yeniçeri Ağacı ismiyle raflarda yerini alan romanı The Janissary Tree, televizyona uyarlanıyor.

Üstelik Variety'nin özel haberine göre Türkiye'de çekilecek ve Osmanlı döneminde geçecek olan dizinin dili İngilizce olacak. Red Arrow Entertainment Group’a bağlı olarak Ocak ayında kurulan Karga Seven Pictures şirketinin arkasında olduğu proje, 1830'larda İstanbul'da geçecek. Henüz proje aşamasında olan dizide Türk oyuncular da yer alacak. Yapım şirketi şimdiden The Janissary Tree’nin devam kitaplarının yayın hakkını da şimdiden aldı.

Karga Pictures'ın başkanı Emre Şahin, dizinin Türkiye'de çekilecek olmasının çok daha ucuza ucuza mal olmasını sağlayacağını ama tüm dünyaya pazarlayabilecekleri kaliteli bir zemin oluşturacağını da belirtti. Henüz ismi tam olarak belli olmayan dizi Eylül'de yayına girecek.

Yeniçeri Ağacı 1836’nın İstanbul’unda, hadım dedektif Yaşim’in maceraları üzerine kurulu ve II. Mahmut dönemi yaşanıyor. Devlet içi karışıklıklar devam ederken Yaşim kendisini iki esrarengiz cinayetin peşinde buluveriyor. Biri Asakir-i Mansure-i Muhammediyye'den bir subay, diğeri Sultan’ın gözdelerinden… Üstelik Yaşim’in önünde sadece on günlük bir süre var. Lala Yaşim, zaman geçtikçe Vaka-i Hayriye sonrası dağıtılsa da Osmanlı'nın simgesi haline gelen yeniçerilere odaklanıyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Red Arrow ile anlaşma imzalayan Türkiye'nin önemli oyuncularından olan Erkan Petekkaya'nın rol aldığı ve Fox Türkiye'de yayınlanacak bir proje daha hazırlanıyor. Karanlık dünya içinde iyiden yana mücadele eden cesur ve sert bir adamın hikayesine odaklanacak dizinin Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER