Doktor olmak zor, The Knick de zor

Doktor olmak zor, The Knick de zor
Hollywood'un ünlü aktörü Clive Owen, The Knick'de yapımcı ve başrolde izleyenlerin karşısında.

Temasında doktor, hastene bulunan dizi dediğimizde akla en başta House gelir muhtemelen. Tabii bundan sonrakiler için de her zaman, kalitesi milyonlarca izleyici tarafından yıllarca tescillenmiş olan bu diziyle kıyas pek de yanlış değildir; Cinemax’in yeni dizisi de bu türe dahil edilebilir… ya da daha da çok sevilebilir: The Knick. 

Cinemax’in yeni prodüksiyonu. Dram türünde bir dönem dizisi. Clive Oven ağırlığında ve tadında. Ünlü oyunucu başrolde; André Holland ve Jeremy Bobb ile birlikte. Yönetmenlik ise Akademi ve Emmy ödüllü Steven Soderbergh’e ait. 

Yıl 1900’lerin başıdır. Tıp çare bulamadığı pekçok hastalıkla az imkanlarıyla mücadele etmektedir. New York’da yüksek ölüm oranları hakimdir. Dizinin hikayesi de şehirdeki Knickerbocker Hastanesi’nde yaşananlar etrafında döner. 

Tabii The Knick’te konular sade anlatımlı da olsa, pek yalın gösterilmez. Bilhassa kan akacaksa akacaktır, seyirci de bunu en ayrıntılı ve gerçek şekliyle görmesi gerekiyorsa görecektir. Dolayısıyla bazı sahneler için en azından bir tıp öğrencisi kadar midenizin kuvvetli olması gerekebilir. 

Bununla beraber, akıcı anlatım; zengin dialoglar üzerine de ince bir dönem yansıması dizinin albenisi.

Cinemax, The Knick için bir teaser serisi en baştan yayınlamıştı. Çok başarılı, vurucu; hem de 12’den. On beş saniyede bu dizi nedir, ne türdedir, izlenir mi… sorularını size yanıtlıyor, buyrun karar verin:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER