Cuma gecesi Total seyirci Aşk ve Mavi, AB seyircisi Survivor izledi!

Cuma gecesi Total seyirci Aşk ve Mavi, AB seyircisi Survivor izledi!
Ekran savaşlarında Mart ayının ilk cuma gecesinde de seyirci eyilimleri değişmedi. 17 haftadır yayında olan Atv dizisi Aşk ve Mavi, Total seyircisinin nabzını elinde tutmayı yine başardı. Reytinglerini 8 bandından düşürmesine rağmen Aşk ve Mavi dün gece 7.33 reyting ve 16.96 share alarak Total'in zirvesine oturdu. Dizi AB kategorisinde 3.36 reyting ve 8.21 share alarak 10'uncu oldu. 20+ABC1'de ise 5.48 reyting ve 12.72 share aldı.

Ekran yarışına erken başlayarak haftada 6 gece yayına çıkan ve tek formatla gün kapatıp kâra geçen Tv8, Survivor 2017 ile cuma akşamını AB ve 20+ABC1 kategorilerinde lider kapadı. Total izleyici grubunda 6.78 reyting ve 15.80 share alarak günü Arka Sokakların ardından üçüncü olarak kapadı. Anlayacağınız eve ekmek götürenler listesinin tepesinde bu hafta yine Survivor var.

O3 Medya'nın Star Tv için hazırladığı Özcan Deniz, Aslı Enver ve İpek Bilgin'in rol aldığı iddialı dizi İstanbullu Gelin dün gece kanalı ve yapımcısını pek güldürmedi. Reklamsız ve özetsiz yayınlanan dizi Total'de 3.56 reyting ve 8.39 share alarak 16'ncı oldu. Dizinin asıl hedef kitlesi olan AB kategorisinde ise performansı daha güçlüydü. İstanbullu Gelin dün gece 4.63 reyting ve 11. 83 share alarak kanalı AB kategorisinde ilk 5'e sokmayı becerdi. 20+ ABC1 kategorisinde ise 4.46 reyting ve 10.97 share alan dizi altıncı oldu. Bu sezon yayına giren her dizinin ikinci bölümde izlenme oranlarını yükselttiği genellemesini dikkate alırsak İstanbullu Gelin haftaya listede daha iyi bir performans gösterebilir. Ancak özetli ve reklamlı yayına geçince oranlarını koruyabilecek mi, onu da haftaya göreceğiz.

Total grubundaki liderlik savaşı Arka Sokaklar ile Aşk ve Mavi arasında dönüşümlü olarak ilerliyor. Dün geceki bölümü Aşk ve Mavi'den süre olarak daha kısa olan Arka Sokaklar, Total'de 7.31 reyting ve 16.55 share alarak ikinci oldu. Arka Sokaklar AB kategorisinde 3.51 reyting ve 8. 37 share aldı.

Dün gece 5'inci bölümü yayınlanan Endemol Shine yapımı Fox Türkiye dizisi Dayan Yüreğim ise listede direnmeye devam ediyor. Total'de 3.93 reyting ve 9. 01 share alarak 9'uncu olan dizi oranlarını toplayamazsa yayın hayatını kısa sürede tamamlayacakmış gibi duruyor. Zira Fox Türkiye'nin genel ortalamasının düşüklüğü tutmayan dizide uzun süre ısrar etme ve 13 bölüm yayın garantisi verme lüksünü elinden alıyor. Kanal Şubat ayını pek parlak bir sıralamada tamamlamadı.

Gecenin asıl sürprizini TRT 1'in geçen hafta büyük beklentilerle yayına sürdüğü Es Film yapımı Payitaht 'Abdülhamid' yaptı. Geçen hafta da listede iyi bir açılış yapan seri, ikinci bölümünde de performansını korudu. Payitaht, 3.75 reyting ve 8.46 share alarak Total kategorisinde pek tutunamayacağının sinyallerini açıkça verdi. Dizi AB'de 5. 87 reyting ve 14.06 share alarak ikinci oldu. 20+ABC1 kategorisinde ise 5.36 reyting ve 12.33 share alarak Aşk ve Mavi'nin ardından dördüncü oldu. Payitaht bu oranları korursa reyting başarısı bağlamında Diriliş Ertuğrul'dan sonra en parlak işlerinden birini yayına sürdü diyebiliriz.


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER