Scorpion TV dokuz yeni yapımla MIPTV'de olacak

Scorpion TV dokuz yeni yapımla MIPTV'de olacak
Scorpion TV insan ilgisi, günlük işler, bilim ve doğa tarihi gibi konular üzerine kurulu ödüllü diziler ve belgesellerden oluşan zengin bir içerikle MIPTV'ye geliyor.

MIPTV, 3-6 Nisan tarihleri arasında Cannes, Fransa'da düzenleniyor. Scorpion TV de oraya dokuz yapımla katılıyor.

* Great Decisions, politika, gazetecilik veya akademi dünyasının önde gelenleriyle konuşarak dünyanın yüzleştiği önemli sorunlara ışık tutan sekiz bölümlük bir yapım. Hello World, geleceğimizi şekillediren bilim adamları, mucitler ve teknoloji dünyasından insanlarla birlikte geleceğe ışık tutmayı amaçlayan on bölümlük bir yapım. Borderland ise 15 yıl önce Meksika'dan Amerika'ya geçmeye çalışırken çölde kaybolan üç kişinin başına gelenleri araştıran dört bölümlük bir yapım.

* Scorpion TV'nin belgeselleri arasında yer alan Alamto: A Reptile Wonderland, egzotik dünyada daha fazla yaşamaya çalışan ve az bulunur olan sürüngenleri anlatıyor. Flying Rainbow, en gizemli kuşlardan biri olan Oriental Dwarf Kingfisher türündeki kuşların bir yıllık yaşantısını izleyicinin gözleri önüne süren bir belgesel.

Ödüllü bir yapım olan Sheltered in Oaks ise insanlardan daha fazla sorunla karşılaşan İranlı sincapların hayatını anlatan bir belgesel. Edge of 18, lise son öğrencilerinin hayatını ve sorunlarını kendi çekimleriyle, onların gözünden anlatan bir belgesel olmasıyla öne çıkıyor. Over 18 ise modern dünyadaki pornografiye, onun prono oyuncuları, aileler, gençler ve çocuklar üzerindeki etkilerine bakan bir yapım. Son olarak The True Costs ise giyim sektörünün çevreye ve insanlığa olan bedelini anlatan bir belgesel.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER