Disney Channel, Mart ayında sinema tutkunlarını ekran başına çağırıyor!

Disney Channel, Mart ayında sinema tutkunlarını ekran başına çağırıyor!
Aile boyu eğlencenin adresi Disney Channel, perşembe ve cuma akşamları saat 19.45’te tüm sinema tutkunlarını ekran başına çağırıyor! Mart ayı boyunca Disney Channel, perşembe akşamları İçimdeki Çocuk, Thor, Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu ve Beyaz Diş gibi ünlü macera filmleriyle renklenirken; cuma akşamları da Ratatuy, Acemi Prenses, Benji, Kayıp Balık Nemo, Tom Huck ve Vahşi Doğa gibi birbirinden eğlenceli filmler ile tüm aileyi bir araya getiriyor.

Beyaz perdenin en sevilen Disney ve Marvel filmleri perşembe ve cuma akşamları tüm sinemaseverlerle Disney Channel ekranlarında bir araya geliyor. Disney Channel, Mart ayı boyunca Perşembe akşamları 19:45’te “Macera Filmleri Akşamı”, cuma akşamları da yine aynı saatte “Aile Sineması Akşamı” ile tüm aileleri evde sinema keyfi sürmeye davet ediyor.

Macera filmleri her Perşembe saat 19:45’te Disney Channel’da!
Disney Channel’ın Macera Filmleri Akşamı kapsamında ilk olarak 2 Mart Perşembe saat 19:45’te “İçimdeki Çocuk” yayınlanacak. İmaj danışmanlığı yapan Russ Duritz'in hayatı, esrarengiz bir olay sonucunda sekiz yaşındaki haliyle tanışmasıyla altüst olur. Küçük Rusty tatlı bir çocuktur ama kendi sosyal hayatındaki beceriksizlikleri Russ Duritz'e geçmişindeki başarısızlıkları hatırlatmaktadır. Çocukluğunu görmek, Russ’ın bugünüyle yüzleşmesine yardımcı olacaktır. Ünlü oyuncu Bruce Willis’in başrolünde yer aldığı “İçimdeki Çocuk”, izleyenleri geçmişe doğru sürprizli bir yolculuğa çıkaracak.

Disney Channel’da 9 Mart Perşembe akşamı ise bir Marvel başyapıtı olan, başrollerinde Chris Hemsworth, Anthony Hopkins ve Natalie Portman gibi ünlü oyuncuların yer aldığı “Thor” ekrana gelecek. Asgard Kralı ve baş tanrı Odin, kendilerine saldıran Buz devleriyle yıllar önce savaşmıştır. Asgard orduları ve Einherjar lejyonları Buz devlerini yenmiş ve onların güç kaynağı olan Antik Kışlar Sandığı’nı ele geçirmiştir. Asırlar sonra Thor’un Asgard tahtının varisi olarak ilan edileceği gece Buz devlerinden bir grup Asgard’a gelerek sandığı çalmak ister. Odin’in emrine karşı gelen Thor ve arkadaşları, Buz devlerinin yurduna gider ve savaş başlatırlar. Odin, yaptıklarının cezası olarak oğlu Thor’u bir ölümlü olarak Dünya’ya gönderir. Olaylar geliştikçe Thor ve kardeşi Loki arasındaki gerilim de büyüyecektir.

16 Mart Perşembe akşamı Karayip Korsanları serisinin üçüncü filmi “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” Disney Channel’da sinemaseverlerle buluşuyor ve bir kez daha kılıç savaşçısı korsanların dünyasına misafir oluyoruz. Will Turner ile Elizabeth Swann, Kaptan Jack Sparrow’u akıllara zarar bir tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmak için çaresizlik içinde düşmanları Kaptan Barbossa ile ittifak yapar. Vahşi denizlere yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur’a düşer; burada kurnaz Singapurlu korsan Sao Feng ile mücadele ederler. Korsanların her biri sadece kendi hayatı için savaşmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük tutkunu korsan yaşam tarzını sürdürme mücadelesi de verecektir. Başrollerinde Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley’nin yer aldığı serinin ikinci filmi, izleyicileri soluksuz bir maceraya davet ediyor.

Ünlü yazar Jack London’un sürükleyici kitabının film uyarlaması olan “Beyaz Diş” ise 23 Mart Perşembe Disney Channel’da ekrana geliyor. Alaska’nın sert doğa koşullarında yarı köpek bir anne ile kurt bir babanın yavrusu olarak dünyaya gelen Beyaz Diş, zekâsıyla ve görüntüsüyle hayranlık uyandırmaktadır. Jack ise, babasının geçmişte keşfettiği altın madenini bulmak için Yukon'a geldiğinde ticaret yapan bir grup insan tarafından sahiplenilen Beyaz Diş ile tanışır. Beyaz Diş'i aklından çıkaramayan Jack, onun sayesinde dostluğu, güveni ve sevgiyi keşfedecektir.

30 Mart akşamı ekranlarda yayınlanacak olan “Bay Şaşıbeş” filminde, güzel Luenna ve arkadaşı Morgan Tarih Müzesi’nden “Kuristan Yıldızı”nı çalarlar. Müzenin hayırseverlerinden milyoner Bay Magoo ve köpeği istemeden kendilerini olayın içinde bulurlar. Artık hem dünyanın en şöhretli hırsızları hem de kanun adamları Magoo ve komşusunun etrafını sarmıştır.

Mart ayı boyunca Aile Sineması Akşamı’nda film keyfi Disney Channel'da...
Aile Sineması Akşamı çerçevesinde 3 Mart Cuma 19.45’te sinema severler; “En İyi Animasyon Film” Oscar'ını kazanan Ratatuy ile aşçı farenin eğlenceli maceralarına konuk oluyor. Remi, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris'in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmıştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen insanların dünyasında pek kolay olmayacaktır.

10 Mart Cuma akşamı ünlü oyuncu Anne Hathaway’in başrolünde oynadığı “Acemi Prenses 2: Kraliyet Nişanı” ekrana geliyor. San Francisco'da başına buyruk bir kızken adını hiç duymadığı bir ülkenin prensesi olduğunu öğrenen Mia'nın son macerasının ardından beş yıl geçmiştir. Alımlı bir genç kız olmayı öğrenmiş, koruyucu meleği rolündeki büyükannesiyle birlikte Genovia sarayında mutlu bir hayat sürerken tehlike çanları yeniden çalar. Mia'nın acilen tahta geçmesi gerekmektedir zira tacı ele geçirmek isteyen başkaları da vardır. Üstelik işi hiç de kolay değildir, çünkü Genovia kanunları taç giymeden önce evlenmesini mecbur tutmaktadır.

17 Mart Cuma akşamı, Disney Channel’da unutulmaz animasyon klasikleri arasında yerini alan, Disney Pixar’ın en sevilen filmlerinden “Kayıp Balık Nemo” ailelerle buluşuyor. Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık ilkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası okyanusta yüzmeyi Nemo'ya yasaklamıştır. Bir gün Nemo, okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddia eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası çok kararlıdır; ne olursa olsun Nemo' yu bulacak ve eve geri getirecektir. Fakat okyanus sandığından çok daha tehlikelidir. “Kayıp Balık Nemo”, sımsıcak hikayesiyle izleyen herkese aile olmanın gerektirdiği özveriyi hatırlatacak.

24 Mart Cuma akşamı bir mezarlıkta cinayete tanık olan Tom ve arkadaşı Huck’ın maceralarını anlatan “Tom ve Huck” ekrana geliyor. İyi anlaşan iki dost, gördükleri olayı kimseyle paylaşmayacaklarına kendi aralarında yemin ederek Jackson adasına giderler. Ancak bir gün cinayet zanlısı olarak suçsuz birinin idam edileceğini duyan Tom ettiği yemini bozarak cinayeti işleyen kişiyi itiraf edecektir.

Mart ayının film kuşağı, 31 Mart Cuma akşamı yayınlanacak olan “Vahşi Doğa” filmi ile son buluyor. New York’taki bir hayvanat bahçesinde yaşayan yavru arslan Ryan, bir hata sonucu Afrika’ya yolculuk yapan bir gemiye bindirilir. Orada arkadaş olduğu bir başka arslan, zürafa, anakonda yılanı, koala ve sincap birlik olup kurtarma amacıyla arkadaşlarının peşine düşerler. Ancak doğa şartlarına alışık olmayan kahramanlarımız, Afrika ormanlarında zorluklarla mücadele edeceklerdir. Dönüşe geçtiklerinde ise esas maceranın New York şehrinde var olduğunu deneyimleyeceklerdir.

“Macera Filmleri Akşamı” her Perşembe saat 19.45’te uyduda her zaman şifresiz yayınlanan Disney Channel’da tüm sinemaseverleri bekliyor.

“Aile Sineması Akşamı” her Cuma saat 19.45’te uyduda her zaman şifresiz yayınlanan Disney Channel’da çocuklar ve aileleri bekliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER