Jimmy Kimmel'dan Oscar'da çarpıcı bir açılış monoloğu geldi

Jimmy Kimmel'dan Oscar'da çarpıcı bir açılış monoloğu geldi
Bu yıl 89.'su düzenlenen Oscar'da sunuculuk yapan komedyen Jimmy Kimmel çarpıcı bir açılışa imza atmış oldu. Amerikan başkanı Donald Trump'ın uygulamaları ve tartışma yaratan sözleri nedeniyle politik geçmesi beklenen törende bu konudaki açılışı da Kimmel yaptı.

Kimmel, "Bu yayın milyonlarca Amerikalı ve dünyada bizden nefret eden 225'den fazla ülke tarafından izleniyor. Bunun harika bir şey olduğunu düşünüyorum. Belki bu, söylemek için popüler bir şey değil ama Donald Trump'a teşekkür etmek istiyorum. Yani geçtiğimiz yıl Oscar'ın ırkçı göründüğü zamanı hatırlıyorum. Yok oldu. Sayesinde! Filmler için harika bir yıl oldu. Siyahlar NASA'yı kurtardı, beyazlar da cazı kurtardı. Buna ilerleme diyebilirsiniz." dedi.

Bunun dışında Andrew Garfield'ın rol için 40 kilo vermesinden, Fransız aktris Isabelle Huppert'in yabancı aktris olarak ülkeye sorunsuz girmesinden, Oscar sunucularının tekrardan sunuculuğa pek dönmemesi nedeniyle muhtemelen bunun ilk ve son sunuculuğu olacağından bahseden, bir ara da tatlı sert atıştığı Matt Damon'a bulaşan Kimmel, konuyu başkan Trump ile arası bozuk olan Meryl Streep'e de getirdi.

"Bu akşam burada harika oyuncular var. Ama burada harika görünüp de öyle olmayan oyuncuları da onurlandırıyoruz. Ve Hollywood'taki bütün harika oyuncular içinde bir tanesi, ilham verici olmayan ve abartılan performanslarına rağmen popülerliğini korudu. The Deer Hunter ve Out of Africa'daki vasat oyunculuğundan Kramer vs Kramer ve Sophie’s Choice'daki etkileyici olmayan oyunculuklarına kadar ölü kariyerinde 50'den fazla filmde rol aldı. Bu, Meryl'in 20. Oscar adaylığı. Bu yıl bir filmde yer almadığını düşünürsek durum daha da harika oluyor."

Kimmel, Trump'ı Streep'in abartılmış bir oyuncu olduğuna dair görüşüne gönderme olarak yaptığı bu konuşmanın ardından salona Streep'i alkışlattı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER