Yeşilay Cemiyeti dizi çekiyor

Yeşilay Cemiyeti dizi çekiyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Seylan, Aanadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda yeni yöntemler deneyeceklerini bunlar arasında televizyon dizisi de olduğunu açıkladı.

Seylan, "Senaryosu hazırlanan diziyle ilgili TRT ile görüşmeler yapıyoruz. Aynı zamanda çeşitli rol model kişilerle görüşerek, onların üzerinden farklı zamanlarda topluma ve gençliğimize bütün bağımlılıklardan uzak durulması yönünde mesajlar iletiyoruz" dedi.

Film ve dizilerin genç insanların karakterlerinin şekillenmesi aşamasında etkili izler bıraktığına dikkati çeken ve son günlerde 'bonzai' adlı sentetik uyuşturucunun kullanımında ve buna bağlı ölümlerde artış yaşandığını vurgulayan Seylan, sentetik uyuşturucuyu yeni bir salgın olarak niteleyerek, "Bağımlılık ve uyuşturucu kullanımıyla mücadelede en önemli çalışmalar, önleyici çalışmalardır" diye konuştu.

İnşallah izlenir bir proje yapmayı tercih ederler yoksa sırf yapmış olmak için yayına verilecek bir işin para harcamak dışında kimseye bir faydası olmayacaktır. Bölümleri ellerine alır, devlet dairelerinde toplu izlemeler düzenlerler en fazla. Nasıl olmuş da popüler ve çok izlenen dizilerin içine ürün yerleştirme gibi konu entegre etme mecburiyeti getirmek akıllarına gelmemiş acaba?

Dur bakalım, hayırlısı ^.^
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER