Burak Tamdoğan'ın ilk kitabı "Kalabalık Olmanın Esasları" raflarda!

Burak Tamdoğan'ın ilk kitabı
Televizyon seyircisinin Kara Para Aşk dizisindeki Hüseyin karakteriyle aşina olduğu oyuncu Burak Tamdoğan'ın ilk kitabı Puksavida Yayınları imzasıyla rafa çıktı. 

Kalabalık Olmanın Esasları, yanından geçerken hiç fark etmediğimiz kişi ve şeylerin ağzından, olağan yalnızlıkları anlatan 14 öyküden oluşuyor. Tamdoğan, öykünün usulca fısıldayan ve akılda kalan sadeliğiyle, sıradan olanın sıra dışı hallerini yansıtıyor. Oyunculuk eğitiminden önce ODTÜ Psikoloji bölümünde okuyan yazar,  çok yönlü sanatçı kimliğini de açığa çıkarıyor.Kitabın kapağı Ressam Erhan Cihangiroğlu tarafından hazırlandı. Kalabalık Olmanın Esasları, aynı zamanda uzun yıllardır yayın dünyasının haşarı çocuğu olarak bilinen, bünyesinde 6:45 Yayınları'nı da bulunduran Çaydamlı Yayın Grubu'nun yeni markası olan PUKSAVIDA'nın ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor.

PUKSAVIDA’nın bu ilk kitabında olduğu gibi bundan sonraki kitaplarında da kapak çalışmaları kişisel sergileri ile ilgi gören Ressam Erhan Cihangiroğlu tarafından hazırlanacak. Birsanatçının, başka bir sanatçıyı okuyup yorumlaması niteliğini taşıyan PUKSAVIDA kapakları da bu sebeple ayrıca kıymetli eserler haline geliyor. Kitap ayraçları da kapakların birer örneği olarak kartpostal şeklinde hazırlanıyor.

İlk yarıyıl için, her ay bir kitap çıkarmayı planlayan PUKSAVIDA’nın sıradaki eserlerinin çalışmaları da devam ediyor. Önümüzdeki aylarda dosya kabulüne de başlayacak olan PUKSAVIDA yeni yazarların nitelikli eserlerini de okurla buluşturacak. Sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek olan çağrılarının ardından gelecek başvuruları titizlikle değerlendirmek ve Türkçe Edebiyat’a yeni imzalar kazandırmak, yayınevinin amaçlarından biri.

Türkçeye yabancı bir kelime olan PUKSAVIDA, 1975 yılında İtalya’da yayınlanmaya başlayan çizgi roman Mister No’da sıkça kullanılan ve Brezilya Portekizcesi’nden “vay canına” diye çevrilebilecek bir nidadır.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER