Zafer Algöz ve Can Yılmaz, NTV Radyo'ya konuk oldu!

Zafer Algöz ve Can Yılmaz, NTV Radyo'ya konuk oldu!
Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”; tiyatro ve sinema oyuncuları Zafer Algöz ve Can Yılmaz’ı konuk etti. Algöz, NTV Radyo dinleyicilerine “Haşırt Dı Bilekbord” Yılmaz ise “Yap Bi Babalık” adlı yeni kitaplarından bahsetti.

“Kitap çıkarmak gibi bir iddiam yoktu”
Kırk yılı aşkın süredir hem tiyatroda hem de sinemada birbirinden farklı rollerde izlediğimiz Zafer Algöz, bugüne dek sahnede ve setlerde yaşadıklarını “Haşırt Dı Bilekbord” adlı kitapta derledi.

Kitap çıkarmak gibi bir iddiası olmadığını söyleyen Zafer Algöz, kendisini gazeteci Candaş Tolga Işık’ın buna teşvik ettiğini belirterek “Aslında o beni cesaretlendirince ben yazmaya başladım” dedi. Algöz, kitabının 7 Şubat’ta okuyucuyla buluştuğunu ekledi.

“Kitabın ön sözünü Cem Yılmaz yazdı”
Kitabın ilk nüshasını okuduktan sonra ön sözünü Cem Yılmaz’ın yazdığını söyleyen Algöz, “Cem ‘Kitaba bayıldım, çok çok güzel, bir stand-up gösteri gibi’ dedi ve bunun üzerine kitabıma ‘Haşırt Dı Bilekbord’ ismini koydu” diyerek kitabın isim babasının Cem Yılmaz olduğunu açıkladı.

Algöz, “Haşırt Dı Bilekbord”un anlamı için “Hiç ummadığınız bir anda karşılaştığınız tuhaf bir durumda ya da sürpriz bir şey olduğu zaman kullanılıyor” dedi.

Can Yılmaz: “Zaman zaman Cem’den daha komik olduğum doğru”
Zaman zaman Cem Yılmaz’dan daha komik olduğunu iddia eden Can Yılmaz, “Cem sahnede çok komik. Sahne ardında da komik olduğu yerler var, ama benim sahneye çıkma şansım olmadığı için komik olma şansım hep sahne arkasında. Öyle baktığın zaman, komik olan ben oluyorum” diyerek dinleyiciye keyifli anlar yaşattı.

Yılmaz; kız kardeşi, dayısı ve babasının da komik insanlar olduğunu dile getirirken “Komiklik sıralamasında Cem epey yerlere indi şu an, idare eder” diyerek espri yaptı.

Can Yılmaz: “Mizah yazarı olduğum için komik bir şey yazmam bekleniyor”
Kafa dergisinde de yazıları yayınlanan ve yazılarında mahalledeki bakkaldan, kasaptan, yaşanan olaylardan ilham alarak hikayeler yazdığını ifade eden Can Yılmaz, “Genelde komik olsun diye başlıyorum hikayeye, mizah yazarı olduğum için de komik bir şey yazmam bekleniyor. Komik diye başlarken finalde ağlamaklı bir öykü çıkıyor” dedi.

Yılmaz, “Yap Bi Babalık” adlı yeni kitabının 1-5 Mart tarihleri arasında kitapseverlerle buluşacağının müjdesini verdi.

Ülkemizin en büyük sorunu senaryo
“Türkiye’de herkes yazdığı senaryonun çok iyi senaryo olduğunu zannediyor” diyen Zafer Algöz, “Şöhret olmak isteyenlerin her biri yok olup gidiyor, fakat gerçekten oyuncu olmak isteyenler hep zirvede kalıp yollarına devam ediyorlar” dedi.

Algöz, Aras Bulut İynemli ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi isimlerin oyunculuklarını beğendiğini de sözlerine ekledi.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER