Kaçamak Araştırması: Çiftler birbirini Netflix ile aldatıyor!

Kaçamak Araştırması: Çiftler birbirini Netflix ile aldatıyor!

Dünyanın lider internet TV ağı Netflix, bugün Türkiye’deki kullanıcıları arasında görülen yepyeni bir izleme alışkanlığının detaylarını ilk defa açıklıyor.

İlk defa 2013 yılında Amerika’daki Netflix kullanıcıları arasında tespit edilen ve bir diziyi birlikte izlemeye karar veren çiftlerin, çeşitli nedenlerle kendilerini tutamayıp dizinin sonraki bölümlerini eşinden gizlice izlemeye devam etmesi olarak tanımlanan “Netflix ile kaçamak” alışkanlığı, dünyaya hızla yayılıyor. Sonuçları dört yıldır düzenli olarak paylaşılan, bu yıl ise ilk defa Türkiye’deki kullanıcıların da dahil olduğu araştırma, Türkiye’de de “Netflix’te eşini aldatan”, yani diziyi birlikte izlemek için verdiği sözü tutamayan pek çok çift olduğunu gösteriyor.

· Netflix izleyicilerinin yüzde 41’i eşine verdiği sözü tutamayıp sevdikleri diziyi tek başına izlemeye devam ettiğini söylüyor. Bu şekilde eşini aldattığını kabul edenlerin yüzde 81’i bunu tek seferle bırakmadığını da itiraf ediyor.

· Daha da enteresan olan katılımcıların yüzde 27’si Netflix’te dizi bölümlerini eşinden önce izlemenin, gerçek anlamda aldatmadan bile kötü olduğunu düşünüyor. Dünyada ise bu oran sadece yüzde 14!

· Araştırmaya katılanların yüzde 63’ü “dizi o kadar sardı ki resmen başından kalkamadım” gerekçesini öne sürüyor.

“Madem eşinizi Netflix’te aldatıyorsunuz, bari saklamanın yolunu bilin” minvalinde hazırlanan eğlenceli bir videoyu aşağıda bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER