Kanal D, İrfan Değirmenci ile yollarını ayırma kararı aldı

Kanal D, İrfan Değirmenci ile yollarını ayırma kararı aldı
Kanal D ekranında sabah kuşağında haber programı hazırlayan ve sunan İrfan Değirmenci ile yollarını ayırdığını açıkladı.  "İrfan Değirmenci ile Günaydın" isimli programıyla izleyici karşısına çıkan Değirmenci, dün akşam saatlerinde resmi Twitter adresinden yazdığı 20 tweetlik açıklamayla 16 Nisan'daki referandumda 'Hayır' diyeceğini açıklamıştı.

Kanal D'nin sitesinden yapılan duyuruya göre Değirmenci, Doğan Yayın Grubu'nun tarafsızlık ilkesine aykırı davrandığı ve kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olduğu için işine son verildiği açıklandı. Kanalın resmi sitesinde 11 Şubat saat 19:15'da yayınlanan açıklamanın tam metni söyledir:

****

"Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER