'Rocco ve Kardeşleri' Perşembe Gecesi CNBC-e'de..

'Rocco ve Kardeşleri' Perşembe Gecesi CNBC-e'de..
Luchino Visconti’nin unutulmaz filmlerinden Rocco e i suoi fratelli / Rocco ve Kardeşleri, Güney’li bir ailenin kurtuluş umuduyla Milano’ya göç hikayesini anlatıyor.

Luchino Visconti’nin unutulmaz filmlerinden Rocco e i suoi fratelli / Rocco ve Kardeşleri, Güney’li bir ailenin kurtuluş umuduyla Milano’ya göç hikayesini anlatıyor. İç göç, hemen hemen bütün ülkelerin ortak sorunu olduğu için her birinin sinemasına da yansımıştır. Visconti, daha iyi ekonomik koşullar ve daha iyi bir hayat için İtalya’nın güneyinden büyük şehre göç eden bir ailenin hikayesini anlatıyor.

Dul Rosario Parondi (Katina Paxinou) dört oğlu Simone, Rocco, Ciro ve Luca’yı alıp Lucania’dan Milano’ya gider. En büyük oğlu Vincenzo (Spiros Focás) daha önceden şehre gidip kendine bir hayat kurmuştur. Ancak, her şeyin merkezine aileyi koyan annesi, onun eski ile yeni arasında köprü kurma çabalarını hiç iyi karşılamaz. Hatta hem işini kaybetmesine yol açar hem de nişanlısı Ginetta (Claudia Cardinale) ile birlikteliğini tehdit eder.
 Orijinal adı      : ‘Rocco e i Suoi Fratelli’
Yönetmen      : Luchino Visconti
Oyuncular      : Alain Delon, Renato Salvatori, Annie Girardot
Yapım Yılı       : 1960
Türü                : Suç, Dram

Yayın günü        :4 Aralık PERŞEMBE

Yayın saati         :22:00

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER