‘TRT Ev Sineması’ Kuşağında bu hafta ‘Emanet’ filmi ekrana geliyor!

‘TRT Ev Sineması’ Kuşağında bu hafta ‘Emanet’ filmi ekrana geliyor!
TRT'nin Türk Sineması’na yeni soluk getiren "TRT Ev Sineması" kuşağı TRT 1 ekranında tüm hızıyla devam ediyor. Perşembe gecelerinin ‘Aile Keyfi’ olan ‘TRT Ev Sineması’ kuşağında bu hafta sıra dışı bir polisiye olan ‘Emanet’ filmi izleyici ile buluşuyor.

19 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00'da TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak ‘Emanet’ filmi, annesinin ölümüne şahit olan küçük Elif’in soğukkanlı bir katil tarafından kaçırılmasını anlatıyor.

Film, polis, mafya ve bir güvenlik görevlisi üçgeninde geçen amansız bir mücadeleyi konu alıyor.

Bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan Mirza’nın sitede işlenen bir cinayetin ve tek görgü tanığı olan küçük kızın kaçırılmasının ardından mafya ile girdiği amansız mücadeleyi ekrana taşıyor.

Bol aksiyonlu ve sıra dışı bir polisiyede olan filmde ilk başta polisin ve mafyanın ciddiye almadığı Mirza hızla mafyayı çökertirken olaylar gittikçe derinleşecek ve düğüm çözüldükçe aslında herkesin göründüğünden farklı olduğu ve ilişkilerin çarpıklığı ortaya çıkacaktır. “Senin adaletin küçücük bir kızın hayatını kurtaramayacak kadar yavaş..." sözüyle polis, mafya ve güvenlik görevlisi Mirza’nın çevresinde gelişen olaylar ve kendi adaletini arayan Mirza ekrana gelecek.

Emre Yalgın’ın yapımcılığı, senaristliği ve yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Tayanç Ayaydın, Elena Viunova, Turgay Aydın, Cemal Koray Şahinbaş gibi isimler yer alıyor.

Bu Perşembe ve bundan sonra her Perşembe aile bir araya geliyor!

Perşembe gecelerinin ‘Aile Keyfi’ olan ‘TRT Ev Sineması’ kuşağı, tüm aileyi bir koltukta toplarken, komedi, drama, fantastik gibi film türleri ile kah ağlatıp, kah güldürecek filmler ile ekranlarda yepyeni bir soluk oluyor. Türk Sineması’nın 100'üncü yılı ve TRT'nin 50’nci yılını taçlandırmak için 2014 yılında başlatılan ‘TRT TV Filmleri’ projesi, Türk Sineması’na ve televizyon sektörüne yeni hikaye ve eserler kazandırmayı, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkan sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında çekilen 33 film, her Perşembe gecesi, saat 20.00’de, TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER